13+18=31

K trinástim získaným jesenným bodom na jar pribudlo osemnásť, čo znamenalo jedenáste miesto v konečnej tabuľke ligy. To je stručné hodnotenie futbalovej sezóny 2022/23 mužstva dospelých. Ale poďme sa pozrieť podrobnejšie na uplynulú sezónu.

• Príprava

O príprave na jarnú časť sezóny 2022/23 sme písali v nasledujúcich článkoch:

• Liga

Na začiatku jarnej sezóny sa zo súťaže ohlásila Podhájska. Po anulovaní jej výsledkov nastali zmeny v tabuľke. Štúrovo prišlo o 3 body za víťazstvo 3:1 a kleslo až na 12. miesto. Domáce ihrisko nebolo pre mužstvo veľkou výhodou, súperi si odniesli až 21 bodov. Potešili body z ihrísk súperov, bolo ich 10, vo Veľkých Lovciach sme ako jediní vyhrali.  Z možných 84 bodov Štúrovo získalo 31, čo znamená 36% úspešnosť. Pätnásťčlennú ligu vyhrali Trstice pred Brančom, na poslednom mieste skončili Nesvady. Najlepším strelcom ligy sa stal Juhos s 22 gólmi a zlým mužom súťaže bol Jánošík s tromi červenými kartami. Kompletnú minutáž mali dvaja hráči –  Csinger a Kružlík.

• Tabuľky
V. liga skupina juhovýchod Hummel ZsFZ
Doma
Vonku
  • Zápasy a výsledky

Po hladkom domácom víťazstve 5:0 nad Nesvadmi v ďalších zápasoch (Pozba, Tovarníky) mužstvo doplatilo na nevyužité šance, a aj keď v obidvoch prípadoch vyhrávalo 1:0, zápasy vyhral súper. Potešil plný bodový zisk z Bešeňova a víťazný domáci zápas proti Veľkým Lovciam. V ďalších piatich zápasoch mužstvo získalo len 3 body (za víťazstvo nad Želiezovcami). Jarmočný zápas proti Želiezovciam sa hral len 67 minút. Hostia, ktorí na zápas pricestovali len jedenásti a po prvom polčase prehrávali už 4:0, v druhom polčase po zraneniach neboli schopní pokračovať v hre, a tak rozhodca odpískal koniec za stavu 8:0. U jesenného majstra sme vyhrávali do polčasu 2:0, napriek tomu zápas sa skončil výhrou Trstíc 3:2. Záver jesene bol bodovo slabý, v posledných štyroch stretnutiach pribudol len jeden bod za domácu bezgólovú remízu proti Okoličnej na Ostrove.

Varga Tomáš – 2012 odohratých minút – 6 gólov – 5 žltých kariet

Jarnú časť mužstvo zahájilo víťazstvom v Nesvadoch, v ďalšom kole pribudol len bod za domácu remízu 1:1 s Pozbou. V Tovarníkoch mužstvo nedokázalo využiť početnú výhodu, po vylúčení domáceho hráča, Ďuráč ešte vyrovnal, ale šesť minút pre koncom inkasovalo na 1:2. Po ďalšej domácej remíze 2:2 s Bešeňovom mužstvo na veľkonočné sviatky malo voľno. V bláznivom zápase vo Veľkých Lovciach, napriek hattricku domáceho hráča, gólom Salátu v poslednej minúte z priameho gólu vyhralo 4:3. Prvé domáce víťazstvo v roku 2023 prišlo 23. apríla netradične v nedeľu. V bojovnom zápase proti Veľkému Mederu ani nepremenená jedenástka mužstvo nezbrzdila a gólmi Mányu a Horňana vyhralo 2:0. Po remíze 2:2 v Šoporni na zápas proti Branču nastúpili traja dorastenci v základnej zostave a ďalší traja dostali šancu v priebehu zápasu. V mesiaci máj v štyroch zápasoch mužstvo nebodovalo ani raz. V závere ligy za domáce vysoké víťazstvá (5:1)  proti Nededu a Šuranom pribudlo šesť bodov.

Najčastejším výsledkom bolo 1:2, tento výsledok sa zrodil až šesťkrát. Najvyššiu výhru sme oslavovali proti Želiezovciam, výsledok 8:0 bol dosiahnutý  za 67 minút, naopak najvyššie prehry (0:3) prišli v Branči a Dvoroch nad Žitavou.

• Káder

Za Štúrovo nastúpilo 30 hráčov s priemerným vekom 23,83 rokov. Káder pred jarou opustil Páhi (Mužla), počas sezóny odišli Nagy a Dibúz a na jar už nenastúpili Menyhárt a Ármai. Šancu dostali aj mladí hráči z U19 (Varga A., Molnár M., Zalaba I., Bujna, Chudý, Tóth a Garai), základná zostava  v domácom zápase proti Šoporni mala vekový priemer len 21.73 roka. Najstaršími hráčmi boli brankár Prohászka (ročník 1979) a univerzál Varga T. (1985), najmladšími dorastenci Chudý a Bujna (2005). Najviac minút na ihrisku strávili Mánya (2211), brankár Magyarics (2130), Horňan (2104) a Varga T. (2012).