Zimná liga

????????????????????????????????????

Aj počas zimných mesiacov sa hral súťažný futbal. ZsFZ vyhlásil premiérový ročník Zimnej ligy. O súťaž bol veľký záujem, prihlásilo sa 38 mužstiev, hralo sa na 10 ihriskách s umelou trávou v 7 skupinách a hlavným partnerom sa stala dánska športová značka Hummel. Štúrovo bolo zaradené do skupiny so súpermi podľa teritoriálnej blízkosti. Do súťaže sa prihlásila aj Podhájska, ale v mesiaci január ju nahradila Pozba. Zápasy proti „starým známym“ súperom z ligy a treťoligovými Novými Zámkami sa hrali na umelom trávniku v Radave. Aj keď sa hralo o body, v zápasoch dostali šancu aj mladí perspektívni hráči a skúšali sa nové herné formácie a taktické varianty. K lepším výsledkom Štúrova chýbalo najmä efektívnejšie využívanie vypracovaných šancí. Do ďalších bojov o celkové prvenstvo postúpili Dvory nad Žitavou. Liga poslúžila ako kvalitná príprava na jarnú časť súťažného ročníka 2022/23.

.

Výsledky:

Štúrovo – Pozba 6:5 (1:4)

góly: Mánya 2, Ďuráč 2, Dibúz, Záborský

Tamás Bábsky – tréner: „V prvom polčase sme sa hľadali, ten druhý bol oveľa lepší. Chalani sa postupne dostávali do hry, keď sme prestriedali a zmenili systém, rozbehli sme to. Na prvý zápas na umelej tráve som s druhým dejstvom spokojný

Štúrovo – Dvory nad Žitavou 0:1 (0:1)

Tamás Bábsky – tréner: „Nastúpili sme v riadne oklieštenej zostave, šancu dostali mladší hráči. V prvom dejstve sme mali viacero príležitostí, po zraneniach sme prestredali ešte viac a po zmene strán sme sa už nedostali k ničomu, hralo sa od šestnástky po šestnástku.“

Štúrovo – Nové Zámky 0:2 (0:1) na ihrisku, 3:0 kontumačne

Tamás Bábsky – tréner: „Hrali sme prakticky s dorastom, deväť hráčov z kádra nám chýbalo. Dobre sme bránili, no šance sme nepremenili. Postupne nám dochádzali sily, prestriedali sme a v posledných minútach sme už len bránili, no prvú hodinu hodnotím pozitívne, mladí hráči podali bojovný výkon.“

Štúrovo – Bešeňov 1:1 (0:0)

gól: Zvoncsár

Tamás Bábsky – tréner: „Bojovný, medzišestnástkový duel takmer bez šancí. Po zmene strán sme dali gól po štandardke, po prestriedaní sme inkasovali. Súper mohol vyhrať po štandardke, no remíza je spravodlivá.“

Tabuľka:

.

Zimnú ligu si vyskúšalo 26 hráčov. Najviac minút odohrali Kováč (312 minút), Ďuráč (300 minút), Detven (295 minút) a Záborský (247 minút).

V bránke sa objavili traja brankári Magyarics (208 odchytaných minút), Prohászka (135 odchytaných minút) a Vincze (17 odchytaných minút).

O góly sa postarali piati strelci. Najviac gólov (2) dali Mánya a Ďuráč.

Za štyri zápasy žiadny hráč Štúrova nedostal žltú ani červenú kartu.

21.2.2023