Zimná príprava u futbalistov

????????????????????????????????????

Od začiatku januára všetky mužstvá futbalového oddielu MŠO Štúrovo zahájili zimnú prípravu. Naši najmenší využívali telocvičňu, ostatné vekové kategórie mali k dispozícii miestnosť Relax – kde dostali zabrať všetky svalové partie, bežecký ovál – na nekonečné behy, športovú halu – na malý futbal, tréningové ihrisko, vo večerných hodinách aj s umelým osvetlením a malé futbalové ihrisko s umelou trávou. Veľké množstvo dažďových zrážok v januári a teploty v ďalších mesiacoch pripomínali skôr jarné počasie ako tuhú zimnú prípravu. Jarné prázdniny tréneri dorastencov využili na dvojfázové tréningy a teambuilding. Príprava bola spestrená halovými turnajmi a prípravnými zápasmi. Zápasy sa hrali tréningových ihriskách alebo na umelej tráve. Niektoré zápasy sa neuskutočnili vzhľadom na veľký počet zranených alebo chorých hráčov.

Zápas Štúrovo – Kolárovo sa hral v Maďarsku na umelej tráve

Mužstvo dospelých sa zúčastnilo prvého ročníka Zimnej ligy ZsFZ. Vyhodnotenie a výsledky ligy nájdete tu: https://msosturovo.sk/2023/02/zimna-liga/

Káder absolvoval množstvo tréningových jednotiek a prípravných stretnutí. Súpermi boli mužstvá z vyššej súťaže Kolárovo (výsledok 3:2), zo zahraničia Maroshegy (2:3). Generálkou pred ligou bol zápas v Salke (2:2). Hráčsky káder je stabilizovaný, pohyb bol minimálny (odišiel len Páhi do Mužle), k dispozícii sú aj hráči z dorastu a tak na druhú polovicu sezóny očakávame herné zlepšenie a výsledkové napredovanie.

Tréner Tamás Bábsky: „Naším zámerom v jarnej časti súťaže je dať čo najviac príležitostí našim mladým talentovaným hráčom. Chceme ich zabudovať do mužstva dospelých čo najviac, aby sa v mužskom futbale čo najlepšie etablovali. V budúcnosti by sme chceli hrať túto súťaž výlučne s domácimi hráčmi:“    

Na záver môžeme skonštatovať, že pre všetky futbalové mužstvá boli vytvorené podmienky na dobrú zimnú prípravu, aby podávali kvalitné výkony a dosahovali dobré výsledky v jarnej časti súťažného ročníka 2022/23. 

8.3.2023