Futbal pod strechou

Naše futbalové mužstvá hlavne s mladšími hráčmi si  v zimných mesiacoch nájdu svoj domov v miestnej hale a telocvični. Pod strechou chránení pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami trénujú a hrajú svoje zápasy. V našom meste chýba vyhovujúca infraštruktúra a tradícia malého futbalu alebo futsalu, napriek tomu sme sa prihlásili v každej vekovej kategórií do okresných zimných halových turnajov. Na týchto turnajoch, ktoré sa konali v Nových Zámkoch a Šuranoch vôbec neboli len do počtu. Najmladší (U9) a starší žiaci (U15) našli premožiteľov len vo finále a mladší dorastenci (U17)i a starší prípravkári (U11) skončili smolne na štvrtom mieste. Dobré kolektívne výsledky boli zrkadlom kvalitných výkonov jednotlivcov. Ocenenie pre najlepšieho brankára získali Gubiš (U9) a Špek (U17), u starších žiakov bol najlepším hráčom  Vadkerti a najlepším strelcom Krištofori. 

Dňa 25. februára sme organizovali halový turnaj futbalistov v kategórii U9. Domáci hráči vytvorili dve mužstvá, ďalšími účastníkmi turnaja boli tímy z Maďarska. Všetky mužstvá si schuti zahrali, nakoniec turnaj vyhral tím z druhého brehu Dunaja Ostrihom, červené mužstvo Štúrova bolo tretie a biele piate. Najlepším strelcom turnaja sa stal Magyar z červeného mužstva domácich.

Okrem týchto spomenutých halových turnajov sa naše najmenšie mužstvá zúčastnili aj na iných podujatiach, z ktorých priniesli nielen trofeje a diplomy, ale aj zážitky a skúsenosti z takéhoto formátu futbalu. Príchodom jari pokračujú tréningy a zápasy už na zelenom trávniku.

.

U19

.

U17

.

U15

.

U13

.

U11

.

U9

📷 Facebook Oblastný futbalový zväz Nové Zámky a MŠO Štúrovo

28.2.2024