Návrat Salátu

• Príprava

Mužstvo absolvovalo letnú prípravu v domácom prostredí. V rámci prípravy odohralo tri prípravné zápasy, v Mužli zvíťazilo nad Maroshegy 4:2, v Leviciach 3:1 a v Salke 4:1. Generálkou na ligu bol pohárový zápas vo Svodíne s víťazstvom 2:0.

• Liga

Do IV. ligy postúpili Trstice, V. ligu opustili Podhájska, Nesvady a Želiezovce. Vypadávajúcim mužstvom zo IV. ligy bolo Kolárovo a ďalšími nováčikmi sú majstri z nižších súťaží Tvrdošovce, Báb a Kostolné Kračany. Po jeseni ligu vedie Branč, na poslednom mieste je Okoličná na Ostrove. Liga je vyrovnaná, medzi mužstvami sú minimálne bodové odstupy.  Štúrovo z možných 45 bodov získalo 27, čo znamená 60%-nú úspešnosť. Najlepšími strelcami ligy sú Fuska (Báb) a Bujka (Veľký Meder) s 12 gólmi. Kompletnú minutáž na jeseň majú 11 hráči.

• Tabuľka
V. liga skupina juhovýchod
  • Zápasy a výsledky

V prvom kole napriek nepremennej jedenástke na premočenom trávniku sa zrodilo víťazstvo 2:1 nad Okoličnou na Ostrove, v druhom mužstvo nedokázalo využiť  50 minútovú početnú výhodu, naopak inkasovalo z jedenástky a prehralo u nováčika 0:1. Zápasy tretieho až šiesteho kola sa hrali vo veľmi horúcom počasí. Po domácej výhre nad Kolárovom mužstvo priviezlo bod z Bešeňova za bezgólovú remízu. V domácom zápase proti lídrovi z Tovarníkov mužstvo inkasovalo už v tretej minúte z jedenástky za ruku v pokutovom území. Regulárny vyrovnávajúci gól nám nebol uznaný a mužstvo opäť nedokázalo využiť početnú výhodu o jedného hráča od 41. minúty. Hostia si tak odviezli všetky tri body. Po piatom kole sa mužstvo nachádzalo na 10. mieste. Po víťazstve vo Veľkých Lovciach sme domácich prekvapili tromi rýchlymi gólmi za prvých sedemnásť minút. V domácom zápase proti Veľkému Mederu výhru zariadili bratia Salátovci, keď  po štandardnej situácii po prihrávke Kornéla strelil Kristián jediný gól stretnutia. Po bezgólovej remíze v Šoporni prišli dve domáce víťazstvá. Proti Dvorom nad Žitavou bola využitá 50 minútová presilovka o jedného hráča a zo stavu 1.1 na konci bolo 4:1. Po desiatom kole bolo mužstvo  na 2. mieste štyri body za vedúcim Brančom. V domácom zápase proti Branču  podali naši zodpovedný výkon, za stavu 0:1 zabojovali a po využití chýb v hosťujúcej defenzíve zvíťazili 3:1. Ako jediné mužstvo porazilo polovičného majstra. Posledné ligové kolá sa hrali na premočených ihriskách a Štúrovo ukončilo jesennú časť sezóny až 19. novembra na 6. mieste.  Najčastejším výsledkom bolo 0:1 (3x). Všetky štyri prehry boli len o gól, najvyššie výhry 4:1 (Dvory nad Žitavou) a 3:0 (Neded).

• Káder

Tréneri mali počas jesene k dispozícii 29 členný káder, príležitosť na trávniku dostalo 24 hráčov. Priemerný vek kádra je 24,31 rokov. Základná zostava v prvom zápase sezóny Magyarics – Kováč, Saláta Ko., Horňan, Varga A. – Molnár E., Saláta Kr., Bujna – Mánya, Molnár M., Zelník, mala vekový priemer 24,09 rokov. Najstaršími hráčmi sú Varga Tomáš a Saláta Kornél (rok narodenia 1985) a najmladším je náhradný brankár Vincze (2006). Po trávnikoch v nižších ligách behá veľa bývalých reprezentantov a ligistov (Škrteľ, Had, Pečovský, Šesták, Breška, Breznaník a ďalší), nás teší návrat Kornéla Salátu k bieločiernym farbám. Prínos bývalého reprezentanta je očividný nielen na zápasoch, ale aj na tréningoch a v šatni mužstva.

3. Ďuráč, Saláta Kr. a Saláta Ko.   1 prihrávka

Mužstvo malo počas jesene 22 presných zásahov, o ktoré sa postaralo 11 strelcov, naopak inkasovalo len 12 gólov. Priemer strelených gólov na zápas je 1,46 a inkasovaných 0,8. Výhodu pokutového kopu mal tím štyrikrát (3 premenené a 1 nepremenený) a 3 jedenástky sa kopali proti nemu (všetky boli premenené). Mužstvo nestrelilo gól v piatich zápasoch, na druhej strane v piatich prípadoch neinkasovalo.

Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov mužstvo strelilo – červený stĺpec a koľko gólov inkasovalo – sivý stĺpec

.

• Karty

V pätnástich zápasoch mužstvo obdržalo 30 žltých kariet.