Správy od vzpieračov

Do súťažného ročníka 2023 MŠO Štúrovo prihlásilo tri družstvá. Okrem mužov, ktorí sa tento rok  predstavia v 1. lige, aj tímy žien a dorastencov. Zastúpenie budeme mať aj v lige starších žiakov, kde Gabriel Bagó hosťuje v tíme Dolného Kubína. Po náročných tréningoch súťažný ročník odštartovali dorastenci 25. februára v Novom Meste nad Váhom. Kvôli chorobám a zraneniam za naše družstvo nastúpili len traja pretekári. V konkurencii štvorčlenných družstiev ťahali za kratší koniec a po prvom kole skončili na 9. mieste. Najhodnotnejší výkon podal Attila Batka. Prvý marcový víkend nás reprezentoval Gabreil Bagó ako hosťujúci pretekár v lige starších žiakov v družstve Dolného Kubína. Bagó bol lídrom tímu a svojím výkonom výrazne prispel k 11. miestu Oravčanom. O týždeň už hlavnej úlohe boli naše ženy. V ďalekých Košiciach bolo na programe 1. kolo 1. ligy žien. Naše dievčatá nebojovali len s ťažkými váhami na tyči, ale aj so súťažnou trémou. Boli to ich prvé spoločné súťažne vystúpenie. Nováčikovská nervozita si vybrala svoju daň a prinieslo to 9. miesto. Najviac sa darilo Kataríne Benčíkovej, ktorá mala všetky pokusy platné a získala najviac bodov. Naše vzpieračky chcú v ďalších ligových kolách zabojovať lepšími výkonmi o vyššie umiestnenie v tabuľke.

Naša výprava v Košiciach

Dňa 18. marca už bolo na programe 1. kolo 1. ligy mužov v Hlohovci. Družstvo v zložení – Ferenc Gyurkovics, Michal Beláň, Štefan Molnár, Vladimír a Radoslav Hudec, dobrými výkonmi obsadilo 5. miesto.  Najlepšie vystúpenie mal Gyurkovics, bývalý maďarský olympionik, ktorý získal najviac Sincailorých bodov zo všetkých prítomných vzpieračov. Liga je veľmi vyrovnaná, rozdiely sú minimálne a tak namotivovaní siláci zo Štúrova chcú sa pobiť o tie najvyššie priečky. V Hlohovci sa potom zišli aj veteráni na svojich Majstrovstvách SR. Michal Beláň získal zlatú a Ladislav Nagy striebornú medailu. Našim skúseným vzpieračom srdečne gratulujeme!

1. liga v Hlohovci

Veľmi radi sme prijali začiatkom apríla pozvanie do Soroksáru, kde sa súťažilo na 27. ročníku Soroksár Kupa, v konkurencii 12 krajín. Naši mladí reprezentanti Dominic Kiss a Levente Újlaki na podujatí si vylepšili svoje osobné maximá a súťažili aj v street workoute. Šancu na reparát mali naši dorastenci dňa 29. apríla v 2. kole, ktoré sa uskutočnilo paralelne v športovej hale v Štúrove a v Košiciach. Po spočítaní všetkých výsledkov družstvo obsadilo 7. miesto. Súťaže pokračujú o vystúpeniach štúrovských vzpieračov vás budeme informovať.

Soroksár Kupa
Street workout

2.5.2023