Súlyemelő hírek

A 2023-as idényre a VSE Párkány három csapatot, három kategóriában nevezett be. A férfiakon túl, akik az 1. ligában mutatkoznak be az idén, női és ifjúsági csapattal is képviseltetjük egyesületünket. Az idősebb diákkategóriában is jelen vagyunk, igaz nem saját csapattal. Neveltünk, Bagó Gabriel az alsókubíni egyesületnél kölcsönben szerepel és törekszik a legjobb teljesítményre. Kemény felkészülőt követően február 25-én megkezdték a versenyszezont ifistáink. Az első fordulóra Vágújhelyen került sor, ahol betegségek és sérülés miatt mindössze három versenyzőnk vett részt. A négyfős csapatok ellen nem nagy eséllyel versenyeztek, végül a 9. helyen végeztek. A legjobb teljesítményt ezen a helyszínen Batka Attila érte el. Az első márciusi hétvégén Bagó Gabrielre figyeltünk, mert megkezdődött az idősebb diákok idénye is. Az alsókubíni csapatnak kölcsönadott versenyző teljesítményével kitűnt csapatából, mely segítségével a 11. helyen végeztek. Egy héttel később a hölgyeinkre meredt a tekintet, hisz ők is megkezdték bajnoki idényüket. Az 1. liga első fordulójára Kassán került sor. Női sportolóink nem csak a nehéz súlyokkal küzdöttek, hanem az első verseny okozta izgalmakkal is. Hölgyeink első versenyük után a 9. helyet foglalták el a tabellán. A csapatból leginkább Benčíková Katarínának jöttek az eredmények. Az összes próbálkozása sikeres volt, így a legtöbb pontot is ő érte el. A következő forduló alkalmával jobb eredmény elérése lesz a cél, hogy a tabellán is feljebb sikerüljön kerülni.

Csapatunk Kassán

Március 18-án már a férfiak 1. ligájának első fordulójára került sor Galgóc városában. Felnőtt férfi csapatunk – Gyurkovics Ferenc, Beláň Michal, Molnár Štefan, Hudec Vladimír és Radoslav összetételű csapat az 5. helyet érte el. A legjobb eredményt a volt magyar olimpikon Gyurkovics érte el, aki a legtöbb pontot gyűjtötte a felsorakozott sportolók között. A liga nagyon kiegyenlített, a különbségek minimálisak így a bajnokság bármikor változhat. Ezzel sportolóink is tisztában vannak, így még motiváltabban készülnek a további megeredtetésekre. Galgócon került megrendezésre a veterán Szlovák Bajnokság is, ahol Beláň Michal aranyérmet, Nagy Ladislav ezüstérmet szerezett. Tapasztalt sportolóinknak szívből gratulálunk!

1. liga Galgócon

Áprilisban szívesen tettünk eleget a 27. alkalommal megrendezésre kerülő Soroksár Kupa meghívójának. Ez a nemzetközi verseny 12 ország sportolóját vonultatta fel. Szakosztályunk Kiss Dominicot és Újlaki Leventét nevezte, akik egyéni eredményeiket tudták felülmúlni. Súlyemelés mellett kipróbálhatták magukat street workoutban is. Ifistáink április végén kaptak lehetőséget a javításra, ugyanis a második fordulót rendezték meg akkor méghozzá Párkányban és Kassán. Az eredmények összegzését követően csapatunk a 7. helyet szerezte meg a tabellán. Az idény folytatódik, az elért eredményekről tájékoztatjuk az érdeklődőket.

Soroksár Kupa
Street workout