Spolupráca s DAC

Ešte počas pandémie sme nadviazali spoluprácu s klubom FC DAC 1904 Dunajská Streda. Športový riaditeľ mládeže PaedDr. Krisztián Németh navštívil našu organizáciu, kde sa zoznámil s našou filozofiou, oddielmi a športovou infraštruktúrou  Na jeho pozvanie sa riaditeľ a športový manažér MŠO Štúrovo zúčastnili prehliadky MOL Football Academy a pozreli si zápas Fortuna ligy v MOL Aréne medzi domácou Dunajskou Stredou a MFK Ružomberok. K príjemnému dňu chýbali len góly v zápase. Návšteva bola užitočná a plodná, boli dohodnuté ďalšie formy spolupráce a darované lopty sme využili v letnom futbalovom tábore, za ktoré ďakujeme klubu zo Žitného ostrova.

V lete počas Futbalového tábora Kornéla Salátu medzi malých futbalistov zavítali tréneri z Dunajskej Stredy. Po prednáške o histórii, akadémii a úspechoch DAC nasledoval intenzívny tréning. Účastníci tábora napriek veľkej horúčave náročné zamestnanie absolvovali s pozitívnym prístupom a veľkou chuťou. Na konci ich čakala odmena v podobe suvenírov od žlto-modrého klubu. 

Štvrtok patril v 6. Futbalovom tábore Kornéla Salátu tréningom s trénermi DAC

Po jesennej sezóne sa mužstvá MŠO Štúrovo U13 a U15 vydali do Dunajskej Stredy, kde po príchode a po chutnom obede absolvovali prehliadku prvoligového štadióna s kapacitou vyše 10 tisíc divákov. Pozreli si hraciu plochu, tribúny, vnútorné priestory štadióna – šatne,  novinárske a VIP miestnosti a na fotkách najväčšie úspechy klubu. Na záver nemohli chýbať nákupy v DAC Store. Po presune do MOL Football Academy už boli na programe zápasy. Najprv nastúpili na umelej tráve mladší žiaci proti DAC U12. Naša prvopolčasová dominancia stačila len na remízu 1:1. Po prestávke iniciatívu prebrali domáci a v závere stretnutia to vyjadrili troma strelenými gólmi. Starší žiaci už pod umelým osvetlením nastúpili proti U14 v zimnom veternom počasí. Zápas sa hral na tri tretiny. Domáci nám dali lekciu z efektivity. Kým naše šance a nájazdy na bránu skončili neúspešne, mladíci z akadémie zo svojich príležitostí vyťažili tri góly. V poslednej tretine dostali šancu aj náhradníci a menej vyťažení hráči, čo súper využil na strelenie ďalších troch gólov. Zápasy pre naše žiacke mužstvá boli veľmi užitočné, získali cenné skúsenosti a poukázali na oblasti, kde máme nedostatky.

Na takúto spoluprácu sme veľmi hrdí a je veľkým prínosom pre futbalový oddiel  MŠO Štúrovo.

Hráči MŠO Štúrovo U13 a U15 v MOL Arene

29.11.2022