Együttműködés a DAC-cal

A pandémia alatt klubunk és az FC DAC 1904 Dunaszerdahely megállapodott a jövőbeli együttműködésről. Az utánpótlás kategória sportigazgatója PaedDr. Németh Krisztián már korábban meglátogatta klubunkat, megismerkedett filozófiánkkal, szakosztályainkkal és sportkomplexumunkkal. Meghívására klubunk igazgatója és menedzsere is ellátogatott a MOL Labdarúgó Akadémiájára és részt vettek a Fortuna liga soron következő bajnokián is a MOL Arénában. A megtekintett mérkőzésen Dunaszerdahely Rózsahegyet fogadta. A nagyszerű napból csak a gólok hiányoztak. A látogatás hasznos és eredményes volt, illetve az együttműködés egyéb formáiban is megállapodtak a klubok. Az ajándékba kapott labdák a nyári focitáborban nagyon jól jöttek, amit külön köszönünk a csallóközi klubnak.

Nyáron a Saláta Kornél labdarúgó táborunkban az ifjú focisták a DAC trénerekkel is találkozhattak. Megismerték a DAC történetét, sikereit és az Akadémiát, majd egy-egy edzést a vendég trénerek tartottak a csemetéknek.  A táborozók a nagy meleg ellenére lelkesen vágtak a vendég edzőkkel való munkába, melyet a sárga-kék edzők különböző szuvenírekkel háláltak meg.

A 6. Saláta Kornél labdarúgó tábor csütörtökön DAC edzésekkel telt el

Az őszi idény végén klubunk, VSE Párkány U13 és U15-ös csapata Dunaszerdahelyre utazott, ahol finom ebédet követően meglátogatták a stadiont, ahol betekinthettek a kulisszák mögé is. A több mint 10 ezer nézőt befogadni képes komplexumot körbejárva megnézték a hazaiak öltözőjét, a sajtószobát, VIP részleget és természetesen a gyepet is. A kirándulás végén a DAC Storet sem lehetett kihagyni. A látogatás után a MOL Labdarúgó Akadémiájára indultak a csapatok, ahol barátságos mérkőzések következtek. Előbb fiatalabb diákjaink a DAC U12-es gárda ellen álltak ki. Az első félidőben 1:1 volt az állás. A szünet után a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést melyből három gól is született. Az idősebb diákokra rásötétedett ezért ők már megvilágított pályán játszottak. A mérkőzést három részben játszották a srácok. Hatékonyság tekintetében a hazai csapat feladta a leckét. Míg helyzeteink és kapura töréseink kudarccal végződtek, az akadémiai fiatalok kihasználták a lehetőségeiket, és három gólt szereztek. Az utolsó harmadban a cserejátékosok és a kevésbé foglalkoztatott játékosok is lehetőséget kaptak, ami révén az ellenfél még három gólt szerzett. A diákcsapataink mérkőzései nagyon hasznosak voltak, rámutattak hiányosságainkra ugyanakkor értékes tapasztalatokkal lettünk gazdagabbak.

Nagyon büszkék vagyunk erre az együttműködésre, és ez nagy érték a párkányi Városi Sportegyesület labdarúgó szakosztályának