Štúrovské tenisové turnaje

Na turnaji detí do 10 rokov (17.-18.9.2022) sa prezentovalo 13 dievčat a 8 chlapcov, ktorí hrali v dvoch kategóriách dievčatá a chlapci do 10 rokov.
Kategória dievčat do 10 rokov bola jasnou záležitosťou Žilinčanky Sary La Rosa, ktorá v piatich zápasoch vrátane finálového stratila len 1 hru. Vo finále porazila Viktóriu Valičekovú z Nových Zámkov 6:0. Tretie skončili Hrajnohová (Šaľa) a Bérešová (Košice). Útechu ukoristila Sofia Bohmová (Zvolen). Prvé skúsenosti z turnaja zbierali aj domáce hráčky Liliána Bobor a Dorina Pál.

V kategórii chlapcov do 10 rokov sa podarilo zvíťaziť Lukášovi Polákovi z Nových Zámkov. Najťažší zápas mal v semifinále proti domácemu Matiasovi Babindaiovi. Následne porazil vo finále Jaroslava Polácha z Komárna 6:0. Tretí skončili Gogh (Šaľa) a už spomínaný Babindai (Štúrovo). Útechu vyhral Novozámčan Erik Lipták. V tejto kategórii zbieral cenné skúsenosti ďalší domáci hráč Patrik Fiam. Vydarený turnaj poznačilo len chladnejšie a veternejšie počasie.

Výsledky:

Dievčatá do 10 rokov skupiny
Dievčatá do 10 rokov finále
Dievčatá do 10 rokov útecha
Zľava víťazka dievčat do 10 rokov La Rosa a finalistka Valičeková
Dorina Pál
Chlapci do 10 rokov skupiny
Chlapci do 10 rokov finále
Chlapci do 10 rokov útecha
Zľava víťaz chlapcov do 10 rokov Polák a finalista Polách

Turnaj mladšieho žiactva ktorý trval tri dni (24.-26.9.2022) v areáli MŠO Štúrovo dopadol na výbornú, o čom svedčí aj hodnotenie turnaja, i keď počasie nás donútilo dohrať turnaj v športovej hale. Tenisový oddiel ďakuje vedeniu MŠO Štúrovo za podporu. Kategórie boli opäť dve: 16 mladších žiačok a 17 mladších žiakov, čiže dokopy 33 účastníkov. V oboch kategóriách sa hrali dvojhry aj štvorhry. Dominika Pavlovičová (B. Bystrica) potvrdila úlohu favoritky u dievčat. Postupne porazila Štefanovičovú (N. Zámky), Dolák (N. Zámky), Kebískovú (N. Dubnica) a vo finále Szöllősy (Šahy) 6:3, 6:4. Do finále štvorhry sa dostali dve nenasadené páry. Víťazkami sa stali Szöllősy, Štefanovičová, ktoré vyhrali nad Dolák, Valičeková z Nových Zámkov 6:0, 6:1. Domáce farby v súťaži mladších žiačok hájila Jázmin Pál. Jej výkon sa v zápasoch postupne zlepšoval, ale nestačilo to na postup z 1.kola.

Vo finále mladších žiakov sa podľa očakávania stretli Matúš Mravík (Nitra) a Filip Gonda (Zvolen). Vo vyrovnanom stretnutí napokon po prehratom prvom sete vyhral Gonda, keď lepšie zvládol koncovku rozhodujúceho setu a vyhral po setoch 4:6, 6:0, 7:5. Mravík sa titulu zo Štúrova dočkal vo štvorhre, keď po boku tímového kolegu Alexandra Šišovského potvrdili úlohu favoritov a vo finále zdolali Levičanov Filipa Budu a Lea Kubáňa 6:1, 6:2. Medzi mladšími žiakmi sa predstavili aj domáci hráči Matias Babindai a Dániel Címer. Obaja sa cez 1.kolo dvojhry neprebojovali, ale Babindaiovi sa vo štvorhre po boku Polácha z Komárna podarilo získať 3.miesto.

Týmto turnajom sa uzavrela sezóna 2022. Teraz čaká našich hráčov a hráčky prípravné obdobie na halovú sezónu. Prajeme im veľa šťastia a zdravia, aby nasledujúca sezóna bola ešte úspešnejšia.

Výsledky:

Mladšie žiačky dvojhra
Jázmin Pál pred zápasom
Dominika Pavlovičová
Ella Szöllősy
Zľava víťazka mladších žiačok Pavlovičová a finalistka Szöllősy
Mladšie žiačky štvorhra
Finalistky štvorhry zľava Valičeková, Dolák a víťazky Štefanovičová, Szöllősy
Mladší žiaci dvojhra
Filip Gonda
Matúš Mravík
Zľava finalista mladších žiakov Mravík a víťaz Gonda
Mladší žiaci štvorhra
Zľava víťazi Mravík, Šišovský a finalisti Buda, Kubáň
Tenisové kurty v pondelok ráno

Patrik Babindai – vrchný rozhodca

19.10.2022