Párkányi tenisztornák

????????????????????????????????????

A 10 éves gyerekek tornájára, mely szeptember 17-18. került megrendezésre, huszonegy nevezés érkezett. A Párkányba utazó sportolók közül 13 lány és 8 fiú vett részt a tornán. A 10 év alatti lányok kategóriájának egyértelmű befutója a zsolnai La Rosa Sara volt, aki a döntővel együtt öt meccsen mindössze 1 játszmát veszített. A döntőben 6:0-ra győzte le az újvári Viktória Valičeková Viktóriát. Harmadikként Hrajnohová (Vágsellye) és Bérešová (Kassa) végzett. Bohmová Sofia (Zólyom) vehette át a vigaszdíjat. A hazai játékosok, Bobor Liliána és Pál Dorina, is megszerezték első torna tapasztalataikat.

A 10 év alatti fiúk kategóriájában az újvári Polák Lukáš nyert. A legnehezebb mérkőzését az elődöntőben a hazai Babindai Matias ellen vívta. A döntőben aztán 6:0-ra legyőzte a komáromi Polách Jaroslavot. Gogh (Vágsellye) és a már említett Babindai (Párkány) a harmadik helyen végzett. A vigaszdíjat az Újvárból érkezett Lipták Erik nyerte. Ebben a kategóriában egy másik hazai játékos, Fiam Patrik is értékes tapasztalatokat tudott gyűjteni. A sikeres tornát csak a hidegebb és szelesebb idő csúfította el.

Balról a tornagyőztes Polák és a döntős Polách

A fiatalabb diákok tornája nagyszerűre sikerült, amit a torna értékelése is alátámasztott. A három napos tornát (2022. szeptember 24-26.) az időjárás miatt a sportcsarnokban kellett befejezni, mert a folyamatos esőzés nem tette lehetővé a salakon való játékot. A tenisz szakosztály kifejezetten hálás az egyesületnek és szakosztályainak együttműködésükben, hisz rugalmasságukkal lehetővé tették a sportcsarnok használatát. Ezen a tornán is két kategória versenyzett: 16 fiatalabb diáklány és 17 fiatalabb diák mérkőzött meg, összesen 33 sportoló. Mindkét kategóriában egyest és párost is játszottak. A lányoknál Pavlovičová Dominika (Besztercebánya) megerősítette a favorit szerepét. Sorra legyőzte a vele szemben felálló ellenfeleket Štefanovičovát (Érsekújvár), Dolákot (Érsekújvár), Kebíškovát (Újtölgyes), a döntőben pedig Szöllősyt (Ipolyság) 6:3, 6:4-re. A döntőbe két nem kiemelt páros jutott. A győztes Szöllősy, Štefanovičová lett, aki 6:0, 6:1-re győzött az érsekújvári Dolák, Valičeková ellen. A fiatalabbak versenyében Pál Jázmin védte a hazai színeket. A meccseken fokozatosan javult a teljesítménye, de ez sajnos nem volt elég a továbbjutáshoz így ő az első fordulóból már nem tudott továbbmenetelni.

A fiatalabb diákok döntőjében a várakozásoknak megfelelően Mravík Matúš (Nyitra) és Gonda Filip (Zólyom) találkozott egymással. Kiegyenlített meccsen az első szett elvesztése után végül Gonda nyert, amikor a mindent eldöntő szett végén jobban sikerültek adogatásai így végül 4:6, 6:0, 7:5-re nyerni tudott. Mravík párosban Šišovský Alexander együtt nyerték meg a bajnoki címet, a fináléban 6:1, 6:2-re legyőzte a lévai Buda Filipet és Kubáň Leot. A fiatalabb diákok között Babindai Matias és Címer Dániel helyi játékosok is bemutatkoztak. Mindketten 1. fordulónál elakadtak, de Babindai párosban a 3. helyet tudta megszerezni a komáromi Polách mellett.

Ez a torna zárta a 2022-es idényt. Játékosainknak pár hetes felkészülési időszak után kezdik meg a teremszezont. Sok sikert és egészséget kívánunk nekik, hogy a következő idény még sikeresebb legyen.