Hádzanárske novinky

Sezóna 2021/22 prebehla s menším prerušením, napriek tomu staršie žiačky skončili na 3. mieste v súťaži Nitrianskeho kraja, čím získali právo účasti na majstrovstvách Slovenska. Družstvo sa napokon finálového turnaja nezúčastnilo z časových a organizačných dôvodov. Mladšie žiačky skončili na poslednom mieste po odstúpení tímu z  Nových Zámkov. Upokojujúce je, že dievčatá sa na novú sezónu pripravujú v dobrej nálade. Prípravná skupina odohrala svoju prvú majstrovskú sezónu s deťmi narodenými v roku 2013, ktoré získali v oboch skupinách po jednom víťazstve. Mladý tím bude ešte dva roky súťažiť v kategórii prípraviek.

Úspešné družstvo U14

Niekoľko dievčat prekročilo vekovú hranicu, niektoré hráčky vzhľadom na školské povinnosti nemôžu hrať u nás, iné prestupujú do iných slovenských tímov. Tie najšikovnejšie posielame do oveľa kvalitnejšej maďarskej ligy. Medzi juniorkami a dospelými štartuje Dorina Papová, v U15 Lili Sámson a Laura Potočná, všetky prestúpili do Dorogi AC. Okrem „starnúcich“ a prestupujúcich hráčiek sa od budúcej sezóny mení aj trénerský káder. Silvia Dostanič, ktorá znova rozbehla štúrovskú hádzanú, dostala šancu v Šali, kde bude trénerkou mladších dorasteniek. Staršie žiačky MŠO Štúrovo povedie Mária Fülöpová, mladšie žiačky trénersky „nováčik“ Zuzana Tárnyiková a prípravkárky, a najmenšie nádeje naďalej trénujú pod vedením Enikő Laky. Nová garda ihneď odštartovala prípravu sústredením začiatkom augusta, na ktorom sa spolu so svodínskymi hádzanárkami zúčastnilo 42 detí. Prípravu spestrí niekoľko prípravných zápasov a turnajov. Cieľom družstiev je obsadiť stred tabuľky.

Augustové sústredenie

14.9.2022