Kézilabda hírek

Az elmúlt idény kisebb megszakítással zajlott le. Az idősebb diákok a Nyitra megyei bajnokság 3. helyén végeztek ezzel jogot kapva a szlovák bajnokságba való részvételre. A részvétel, a lebonyolítás és az utazás körüli aggodalmak miatt végül a csapat nem vett részt a végső tornán. A fiatalabb diáklányok a bajnokságban az érsekújvári csapat kilépésével az utolsó helyen zártak. Bizalomra ad okot, hogy a lányok kedvüket nem vesztve készülnek az új idényre. Az előkészítő csoport az első bajnoki idényét játszotta a 2013-as születésű gyerekekkel, mely mindkét félévében egy-egy győzelmet aratott. A fiatal csapat még két évig az előkészítők kategóriájában versenyez.

A sikeres U14-es csapat

Az idősebb lányok közül többen kiöregedtek. A korosztályi besorolás miatt néhány játékos az iskolai kötelességei miatt Párkányban nem tud kézizni, míg mások más szlovák csapatok közé igazolnak. A legügyesebbeket a jóval keményebb magyar bajnokságba irányítjuk át. Pap Dorina a juniorok és a felnőttek között is helyt kap, Sámson Lili és Potočná Laura az U15-ben szerepel.  A kiöregedő és átigazoló játékosok mellett a szakmai stáb is átalakul a következő idényre. Dostanič Siilvia a párkányi kézilabda újjáélesztője Vágsellyén kapott lehetőséget a fiatalabb ifisták mellett. Így Fülöp Mária az idősebb diákokat, az új érkező Tárnyik Zsuzsa a fiatalabb lányokat, Laky Enikő pedig az előkészítőket és a szivacskéziseket vezeti és neveli. Az új gárda a felkészülési időszakot rögtön egy edzőtáborral kezdte augusztus elején, melyen a szőgyéni csapattal együtt 42 gyerek vett részt. A elkészülőt több edzőmérkőzés és torna is színesíti majd. A csapatok célja a középmezőny elfoglalása lesz.

Augusztusi edzőtábor

2022.9.14