Tenisové správy

????????????????????????????????????

Hlóska tretí

Viktor Hlóska obsadil 3. miesto v úvodnom turnaji letnej sezóny starších žiakov v Dunajskej Lužnej. Bolo to jeho prvé pódiové umiestnenie v tejto sezóne. Tenista MŠO Štúrovo bol nasadený ako druhý hráč a dosiahol nasledujúce výsledky:

1. kolo: voľno

2.kolo:: Hlóska – Medvecký 6:1, 6:0

Štvrťfinále: Hlóska – Vancu 6:0, 6:0

Semifinále: Matušík – Hlóska 6:4, 6:2

Súťaže družstiev

Tradičný účastník I. triedy družstvo mužov MŠO Štúrovo vo vyrovnanej lige s bilanciu tri výhry a štyri prehry skončilo na siedmom mieste. Družstvá mladších žiakov a žiačok účinkovali v II. triede. Dôraz bol položený na to, aby mladí tenisti a tenisky dostali čo najväčší priestor v hre. Žiaci obsadili piate miesto a žiačky skončili na šiestej priečke.    

.

Denný tenisový tábor

Od 18. do 22. júla 2022 sa uskutočnil už šiestykrát obľúbený tenisový tábor. Tábor prebiehal počas týždňa každý deň od 8:00 do 16:00 hod. V tábore sa deti oboznámili s technikou základných tenisových úderov. Tí pokročilejší sa zamerali na zdokonalenie úderov. Bohatý tenisový program bol doplnený o pohybové a športové hry či tenisovú teóriu. Kvalifikovaní tenisoví tréneri viedli tábor hravou a súťažnou formou.

MŠO Cup 2022

Posledný júlový víkend patril štúrovským turnajom staršieho žiactva. MŠO Cup 2022 na antuke vyhral medzi chlapcami Adam Paľko (TK Hriňová), keď vo finále triumfoval nad Viktorom Hlóskom v kvalitnom zápase 6:4, 6:4. Medzi dievčatami vyhrala vo finále suverénna Sophia Riszdorferová (TK Spartak Komárno) nad Monikou Trabalíkovou (TK EP Banská Bystrica) 6:2, 6:0. Zo Štúrovčanov sa do štvrťfinále prebojoval aj Jakub Izsák, ktorý nestačil na neskoršieho víťaza.

Za daždivého počasia sa zrodili nasledujúce výsledky:  

Kategória starší žiaci
Kategória staršie žiačky

Pred štúrovským turnajom získali 3. miesto Matias Babindai a Jakub Izsák vo štvorhre na turnaji mladších žiakov v Zlatých Moravciach. Po semifinálovej prehre s Banskobystričanmi a neskoršími víťazmi Ondík, Uram 2:6, 1:6.

Hlóska v Komárne víťazne

Viktor Hlóska vyhral dvojhru na turnaji starších žiakov Komárno Cup 2022. Prvý nasadený hráč si vo štvrťfinále poradil s domácim Péterom Kováčom 6:0, 6:0, v semifinále s ďalším domácim hráčom Ádámom Kurtim 6:0, 6:0 a vo finále s Lukášom Švarcom z TK Petržalka 6:0,a 6:4. Zverenec trénera Zsolta Doborgázyho potvrdil stupňujúcu formu z predchádzajúceho turnaja MŠO Cup 2022 v Štúrove, kde obsadil vo dvojhre 2. miesto.

Patrik Babindai

25.8.2022