Tenisz hírek

????????????????????????????????????

Hlóska a harmadik

A nyári idény első tornáján Hlóska Viktor a harmadik helyet szerezte meg az idősebb diákok osztályában. A Dénesdtorcsmisérden  rendezett tornán aratott siker volt az első dobogós helye az idényben. A VSE Párkány teniszezője a másodikként volt kiemelve és az alábbi eredményeket érte el:

1. forduló: szabad

2. forduló: Hlóska – Medvecký 6:1, 6:0

Negyeddöntő: Hlóska – Vancu 6:0, 6:0

Elődöntő: Matušík – Hlóska 6:4, 6:2

Csapatok versenye

Az első osztály hagyományos résztvevője a VSE Párkány férfi csapata a kiegyensúlyozott bajnokságban három győzelmet és négy vereséget mutató mérleggel a hetedik helyen végzett. A fiatalabb fiú- és diáklány csapatok a II. osztályba léptek fel, ahol a hangsúlyt a fiatal teniszezők minél nagyobb játéklehetőségébe fektették. A diákok az ötödik, a diáklányok a hatodik helyen végeztek.

.

6. Tenisz tábor

2022. július 18. és 22. között immár hatodik alkalommal rendezték meg a népszerű tenisztábort. A tábor a hét folyamán minden nap 8:00 órától 16:00 óráig zajlott. A táborban a gyerekek az alapvető teniszütések technikájával ismerkedtek. A haladóbbak az ütéseik tökéletesítésére koncentráltak. A gazdag teniszprogram fizikai és sportjátékokkal, teniszelmélettel egészült ki. A tábort képzett teniszedzők vezényelték le, amiből nem hiányzott a játék és a verseny sem.

MŠO Cup 2022

Paľko Adam színvonalas mérkőzésen 6:4, 6:4-re nyert a fiú döntőben az MŠO Cup 2022 utolsó júliusi hétvégéjén Párkányban, Hlóska Viktor a második lett. A lányoknál Riszdorferová Sophia (Komárom) a fináléban 6:2, 6:0-ra győzött Trabalíková Monika (Besztercebánya) felett. Párkányból Izsák Jakub is bejutott a negyeddöntőbe, de ott a játéka nem volt elég a későbbi győztes ellen.

A következő eredmények születtek esős időben:

Fiatalabb diákok kategóriája
Fiatalabb diáklányok kategóriája

A párkányi torna előtt Babindai Matias és Izsák Jakub párosban 3. helyezést ért el az Aranyosmaróti, fiatalabb diákok tornán. Az elődöntőben alulmaradtak a későbbi győztes Ondík, Uram páros ellen 2:6, 1:6 arányban.

Hlóska Komáromban győzedelmeskedett

Hlóska Viktor  a Komárno Cup 2022 egyes játékának győztese lett az idősebb diákok kupáján. Az első helyen kiemelt játékos a negyeddöntőben 6:0, 6:0-ra verte a hazai Kováč Pétert, az elődöntőben 6:0, 6:0-ra a másik hazai játékost Kurti Ádámot, majd a döntőben a Pozsonyligetfalu játékosát, Švarc Lukášt 6:0, 6:4-re múlta felül. A teniszező javuló formáján edzőjével, Doborgázy Zsolttal sokat dolgoztak, mely az eredményeken meg is mutatkozik.