Nevyspytateľné mužstvo

Ligu vyhralo suverénne Gabčíkovo, zo súťaže vypadávajú Tvrdošovce. Súťaže pred ročníkom 2022/23 čaká reorganizácia. Presné zloženie novej ligy, kde bude pôsobiť Štúrovo sa asi dozvieme až pred štartom nového súťažného ročníka. Uplynulý ročník bieločiernych priniesol niekoľko prekvapivých výsledkov, domáce bodové straty až výbuchy, na druhej strane obetavé výkony a neočakávané vysoké víťazstvá nielen doma, ale aj na ihriskách súperov. Mužstvo si na sociálnej sieti vyslúžilo prívlastok „nevyspytateľné“.

Po jeseni, keď sme s dvadsiatimi bodmi zimovali na siedmom mieste, štart jarnej časti nezastihol tím v optimálnej forme. Matné výkony viacerých hráčov, zranenia, prehry, prvý strelený gól až v 20. kole v Hurbanove. Na prvé víťazstvo sme čakali až do 23. apríla, keď sme doma zdolali Veľké Lovce 2:0.. Po gólových suchotách naopak v zápase proti Bešeňovu chlapci za pol hodinu strelili štyri góly a zápas sa v daždi už len dohrával. O týždeň neskôr v Tvrdošovciach nasúkali súperovi až deväť gólov. Záver sezóny bol opäť slabý, v posledných piatich zápasoch, z toho tri stretnutia sa hrali na domácom trávniku, mužstvo získalo len tri body. Pri konečnom zúčtovaní 34 získaných bodov stačilo na 10. miesto IV. ligy skupiny juhovýchod. 

Štúrovo – Kovarce 0:0
IV. liga skupina juhovýchod, sezóna 2021/22
Doma
Vonku

Počas sezóny za MŠO Štúrovo nastúpilo 32 hráčov. Káder mal vekový priemer 24,21 roka. Najstarším hráčom bol Prohászka (ročník 1979), najmladšími hráči dorasteneckého mužstva Chudý a Bujna (ročník 2005). V bráne sa predstavili traja brankári – Prohászka, Rišňovský a Fundárek. Najviac minút na ihrisku strávili hráči –  hrajúci asistent trénera Saláta (2410 minút), Horňan (2176), Varga T. (2153) a Kianek (2062).

Tovarníky – Štúrovo 0:0

Mužstvo strelilo 51 gólov o ktoré sa postaralo týchto dvanásť strelcov:

12 – Molnár P.

8 – Záborský

7 – Kianek

6 – Varga T.

4 – Ďuráč, Saláta

3 –  Zvoncsár, Dibúz

1 – Bábsky, Sliva, Detven, vlastný (hráč Dvorov nad Žitavou)

Premenených sedem jedenástok – Varga T. (4), Molnár P. (2) a Záborský (1)

Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov mužstvo strelilo
Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov mužstvo inkasovalo

Mužstvo nestrelilo gól v deviatich zápasoch, naopak v piatich neinkasovalo.

Najčastejší výsledok 1:1 (Kovarce, Pata, Šahy) a 1:3 (Neded, Kozárovce, Gabčíkovo).

Najvyššia výhra Štúrovčanov 9:1 sa zrodila v 25. kole v Tvrdošovciach, naopak najvyššia prehra 0:5 v 11. kole v Gabčíkove a v poslednom kole doma proti Šahám.

Štúrovo – Veľké Lovce 2:0

Mužstvo nazbieralo dokopy 60 žltých kariet. Najviac ich dostali nekompromisný obranca Horňan (9) a útočník Ďuráč (6).

Červená karta bola udelená dvakrát Páhimu a raz Horňanovi. Hráčom sa začervenalo pred očami vždy na domácom trávniku. 

Štúrovo – Beeňov 5:1

Stretnutia MŠO Štúrovo videlo spolu 3800 divákov. Domáce stretnutia počas sezóny sledovalo 1820 ľudí. Najviac divákov – 350, bolo zvedavých na zápas Gabčíkovo – Štúrovo, naopak najmenej ich bolo na poslednom jesennom zápase proti Nesvadom. 50 verných štúrovských fanúšikov videlo vysoké víťazstvo domáceho celku 6:1. 

Štúrovo – Dvory nad Žitavou 4:3

Hráčmi mesiaca počas sezóny sa stali v auguste – Ďuráč, v septembri – Varga T., v októbri – Kianek, v marci – Horňan, v apríli – Detven, v máji – Molnár P.

Počas sezóny sa objavovali na ihrisku aj hráči, ktorí vekom patrili ešte do dorasteneckého mužstva, Okrem brankára Fundáreka to boli hráči – Detven, Kováč, Sóki, Škultéty, Varga Ch., Varga A., Molnár M., Bujna a Chudý.  

Do zostavy kola podľa týždenníka MY sa dobrými výkonmi dostali Varga T. (4x), Saláta (2x), Záborský (2x), Páhi, Sliva, Kianek, Molnár P., Dibúz, Horňan, Mánya a Ármai.

Rýchly obrat z 0:1 na 2:1 v zápase proti Dvorom nad Žitavou. V hlavnej úlohe Molnár Peter.

22.6.2022