S odchovancami na siedmom mieste

  • Liga

Pred štartom sezóny v IV. lige skupiny juhovýchod došlo k nasledujúcim zmenám. Víťaz uplynulého ročníka Levice postúpil do III. ligy a Šurany sa prihlásili len do V. ligy. Nováčikmi sa stali majstri z V. líg juh a východ, Gabčíkovo a Tvrdošovce. Zaujímavosťou je, že kým po konci jesennej časti Gabčíkovo prezimuje na prvej priečke, tak futbalisti z Tvrdošoviec na poslednom mieste.

Štúrovo, pravidelný účastník IV. ligy skupiny juhovýchod sa v neúplnej tabuľke nachádza na 7. mieste. Mrzia domáce bodové straty, hlavne po nemastných-neslaných výkonoch, naopak potešili získané body z ihrísk súperov a bojovná, obetavá hra celého mužstva v niektorých zápasoch. Hráčom sa v nevyhli menšie či väčšie zranenia, čo malo vplyv na zloženia mužstva.  Napriek týmto ťažkostiam tím s mladými hráčmi podával vyrovnané výkony a dosiahol očakávané výsledky.

Štúrovo – Hurbanovo 3:1

Bilancia mužstva po pätnástich  zápasov:

Celkovo: 15 zápasov – 5 výhier – 5 remíz – 5 prehier – skóre 26:25 – 20 bodov

Doma: 8 zápasov – 4 výhry – 2 remízy –  2 prehry – skóre 18:10 – 14 bodov 

Vonku: 7 zápasov – 1 výhra – 3 remízy – 3 prehry – skóre 8:15 – 6 bodov

IV. liga skupina juhovýchod
  • Mužstvo

Počas jesennej časti trénerské duo Ujvári – Saláta poslalo na ihrisko 25 hráčov. Vekový priemer mužstva je 25,8 rokov. Najstarším hráčom je brankár Prohászka /ročník 1979/, najmladšími vekom ešte dorastenci Detven, Kováč, Škultéty, Ch. Varga a Sóki /všetci ročník narodenia 2003/. Najviac minút na ihrisku strávili Saláta – 1387, T. Varga – 1278, Páhi – 1183 a Prohászka – 1056 minút.  

Štúrovo – Tovarniky 2.2
  • Góly

Mužstvo strelilo 26 gólov, priemer na zápas je 1,73. O góly sa postarali nasledovní desiati hráči:

4 – P. Molnár, Kianek, Ďuráč, T. Varga /2 z pokutového kopu/

3 – Zvoncsár

2 – Saláta, Záborský,

1 – Bábsky, Sliva, Dibúz

Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov strelilo mužstvo
Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov inkasovalo mužstvo

Tím inkasoval 25 gólov, v priemere 1,66 na zápas.

Mužstvo nestrelilo gól v troch zápasoch, naopak v dvoch neinkasovalo.

Najčastejší výsledok 1:1 sa zrodil v troch zápasoch /Kovarce, Pata, Šahy/.

Najvyššia výhra 6:1 proti Nesvadom. Najvyššia prehra 0:5 v Gabčíkove.

  • Karty

Mužstvo nazbieralo dokopy 30 žltých kariet. Najviac ich dostal obranca Horňan a útočník Ďuráč – 5.

Červená karta bola udelená Páhimu v domácom zápase proti Tvrdošovciam po dvoch žltých kartách, za podrazenie súpera a úmyselné hranie rukou.

Štúrovo – Pata 1:1
  • Diváci

Zápasy sa mohli uskutočniť pred zrakmi divákov. Stretnutia MŠO Štúrovo videlo spolu 1735 divákov. Najviac divákov – 350, bolo zvedavých na zápas Gabčíkovo – Štúrovo.

  • Zaujímavosti

V prvom zápase proti Kolárovu v základnej zostave sa objavilo až 10 odchovancov štúrovského futbalu. V dvadsaťpäť členom kádri len dvaja hráči neprešli štúrovskými mládežníckymi mužstvami.

V domácom zápase proti Hurbanovu strelil Ďuráč gól už po 34 sekundách. Hosťujúci hráči sa ani nedotkli lopty a ich brankár ju lovil už zo siete.

Veľké obraty sa podarili v zápase vo Dvoroch nad Žitavou, kde ešte v 82. minúte vyhrávali domáci, ale za štyri minúty Štúrovo otočilo zápas na 2:1 a v domácom stretnutí proti Nesvadom hostia vyhrali prvý polčas 1:0, ale v druhom polčase prišiel bielo-čierno-červený uragán a zrodil sa výsledok 6:1 pre domácich. 

Novinkou je vyhlásenie najlepšieho hráča za mesiac. V auguste to bol Ďuráč, v septembri ocenenie prebral T. Varga, v októbri najlepší výkon podal Kianek.

Do zostavy kola sa dobrými výkonmi dostali T. Varga /až štyrikrát/, Páhi, Saláta, Sliva, Záborský, Kianek a P. Molnár.

Štúrovo – Tvrdošovce 4:0
  • Jarná sezóna

Jarnú časť sezóny zaháji mužstvo 12. marca 2022 v Kolárove.

22.11.2021