Saját nevelésű játékosokkal a tabella hetedik helyén

• Liga

A IV. liga délkeleti bajnokságának megkezdése előtt a megszokott mezőny átrendeződött. Léva csapata a tavalyi idény győzteseként feljutott a III. ligába, míg a nagysurányi labdarúgók eggyel alacsonyabb ligába neveztek be. A távozó klubok helyére két újonc került: Bős és Tardoskedd, akik a V. liga déli és keleti győztesei voltak a 2020/2021-es szezonban.  Érdekesség, hogy a téli szünetre épp ez a két csapat fogja össze a tabellát, vagyis a bősiek az első helyen, míg a tardoskeddi labdarúgók az utolsó helyen várják a tavaszt.

Párkány rendszeres résztvevője a IV. délkeleti ligának, melynek tabelláján jelenleg a hetedik helyen áll. Bosszantó hazai pontvesztések és örömet szerző idegenben gyűjtött pontok jellemezték az idényüket. A játékosokat nem kerülték el a kisebb-nagyobb sérülések, melyek sokszor megbolygatták a megszokott játékosfelállást. A nehézségek ellenére fiatal növendékekkel feltöltött csapat hozni tudta a tőle elvárt, stabil eredményeket.

Párkány – Ógyalla 3:1

A csapat mérlege 15 mérkőzés után:

Összesen: 15 mérkőzés – 5 győzelem – 5 döntetlen – 5 vereség – gólarány 26:25 – 20 pont

Hazai mérleg: 8 mérkőzés – 4 győzelem – 2 döntetlen – 2 vereség – gólarány 18:10 – 14 pont

Idegenbeli mérleg: 7 mérkőzés – 1 győzelem – 3 döntetlen – 3 vereség – gólarány 8:15 – 6 pont

IV. liga délkeleti csoport
  • Csapat

Az őszi idényt az Ujvári – Saláta edzőpáros összesen 25 játékossal oldotta meg. A csapat átlagéletkora 25,8 év, amivel elég fiatal a mezőnyben. Legidősebb játékosként a kapus Prohászka /1979 születésű/, a legfiatalabb játékosokként a még ifjúsági korosztályba tartozó Detven, Kováč, Škultéty, Varga Ch. és Sóki / 2003 születésűek/ tartoztak. A legtöbb pályán töltött időt Saláta – 1387 perc., Varga T. – 1278, Páhi – 1183 és Prohászka – 1056 gyűjtötték be.

Párkány – Tavarnok 2:2
  • Gólok

A csapat az idény során 26 gól lőtt, a meccsátlag 1,73 lőtt gól.  A gólokat az alábbi játékosok szerezték:

4 – Molnár P., Kianek, Ďuráč, Varga T. /2 büntetőrúgásból/

3 – Zvoncsár

2 – Saláta, Záborský,

1 – Bábsky, Sliva, Dibúz

A grafikonon látható, hogy a mérkőzés melyik szakaszában hány gólt szerzett a csapat
A grafikonon látható, hogy a mérkőzés melyik szakaszában hány gólt kapott a csapat

A csapat hálóját 25 alkalommal rezegtette meg kapott gól, mely 1,66-os kapott gólátlagot jelent.

A csapat három mérkőzés során maradt eredménytelen, ugyanakkor kettő alkalommal nem kapott gólt.

A leggyakoribb eredménye a csapatnak az 1:1, melyet három mérkőzés során is elért /Kovarc, Vágpatta, Ipolyság/.

A legnagyobb arányú győzelmet Naszvad ellen érte el a gárda /6:1/, a legnagyobb arányú vereség Bős otthonában kapta /0:5/.

• Lapok

A csapat összesen 30 figyelmeztetést gyűjtött össze. A legtöbb sárga lapot gyűjtő játékos a hátvédként tevékenykedő Horňan, illetve a csatár Ďuráč volt, akik fejenként 5-5 alkalommal lettek figyelmeztetve.

Piros lapot egyedül Páhi kapott, aki a Tardoskedd elleni, hazai környezetben játszott mérkőzés során figyelmeztette a bíró. A figyelmeztetéseket az ellenfél buktatásáért és szándékos kezezésért osztotta ki, melyből magától értetődően piros lap lett.

Párkány – Vágpatta 1:1
  • Nézők

A mérkőzéseket nézők előtt szerveződtek meg, melyekre összesen 1735 néző látogatott ki. A legtöbben a Bős – Párkány találkozóra voltak kíváncsiak, összesen 350-en.

• Érdekességek

Az első bajnoki mérkőzésre a csapat felállása 10 saját nevelésű játékossal valósult meg. A huszonöt fős keretből mindössze ketten nem hazai nevelésű játékosok.

Az Ógyalla elleni mérkőzésen Ďuráč már a 34 másodpercben gólt rúgott. A vendégek a labdához sem tudtak érni, kapusuk is már csak a hálóban látta a labdát.

A legnagyobb meglepetések egyike az Udvard ellen játszott mérkőzésen született, ahol a 82. percben még a hazaiak vezettek, majd négy perc alatt a párkányiak megfordították az állást 2:1-re. Hasonló fantasztikum született hazai pályán Naszvad ellen, amikor az első félidőben még a vendégek álltak egygólos nyerésre, majd a szünetről visszatérve a fehér-fekete-piros hurikán hat gólt vert az ellenfél hálójába ezzel 6:1-re nyerve meg a mérkőzést.

Újdonság a szakosztály háza táján a hónap játékosa kinevezés, melyet augusztusban Ďuráč, szeptemberben Varga T., októberben Kianeknek osztottak ki. A sportolók az elismerés mellé járó szobrocskát büszkén vehették át.

A forduló csapatába Varga T. /négyszer is/, Páhi, Saláta, Sliva, Záborský, Kianek és Molnár P. is bekerült .

Párkány – Tardoskedd 4:0