Radosti aj starosti

????????????????????????????????????

Športový súťažný ročník 2020/21 bol netradičný. Dôvod je každému jasný. Oddiely sa snažili udržovať kontakt so svojimi členmi a hráčmi, aby nedošlo k úbytku detí, aby  neprestali športovať. V hádzanej trénerky tento problém riešili priamou komunikáciou, online tréningmi a individuálnymi tréningovými plánmi. Za päť rokov sa počet malých hádzanárok  strojnásobil, a tak oddiel mal neľahkú úlohu. Špecifiká rôznych vekových skupín túto úlohu ešte sťažili. Pomocou rodičov a správnou motiváciou táto nevšedná a ťažká úloh bola splnená a po uvoľnení opatrení sa družstvá  vrátili na palubovky v plnom počte. Od apríla v šesťčlenných skupinách zahájili tréningy všetky družstvá. U detí bolo po návrate  badateľné zhoršenie kondície, techniky, sily a rýchlosti, ale láska k hádzanej u nich zostala. Pre trénerky sa čas na tréningy strojnásobil, ale tréningové dávky všetci absolvovali bez reptania. Po návrate do haly hádzanárky čakal problém s palubovkou. Nedávno zmodernizovaný povrch bol vydutý a sťažoval tréningové podmienky. Po týchto problémoch sa hlavnými cieľmi stali plnohodnotný návrat k hádzanej bez zranení a teambuilding u družstiev.

Nitriansky krajský zväz hádzanej reštartoval svoje súťaže koncom mája, na ktoré bolo potrebné opäť sa prihlásiť. Žiacke družstvá pokračovali v lige, prípravky a hráčky minihádzanej nie, v týchto kategóriách boli zrušené súťaže. Dievčatá odohrali ťažké zápasy proti Dunajskej Strede, Šali, Nesvadom a Kolárovu. Liga sa dohrávala turnajovým spôsobom. Staršie žiačky pravidelne vyhrávali nad Kolárovom, ale podarilo sa im zdolať aj Dunajskú Stredu. V tejto kategórií organizovalo turnaj aj Štúrovo, vzhľadom na stav palubovky sa našim domovským stánkom  stala hala v Kravanoch nad Dunajom. Prístupom ľudí aj samotnou halou môžeme vysloviť veľkú spokojnosť a obci pri Dunaji ticho závidíme murovanú halu s hľadiskom. Mladšie žiačky tiež vyhrávali nad Kolárovom, ostatné družstvá boli nad ich sily. Dosiahnuté výsledky nie sú sklamaním, naopak dodajú potrebnú silu hádzanárkam k ďalšej práci a zápasom. Po dohratí líg zväz nevyhlásil oficiálne výsledky.

Koncom júna prišlo na rad vyhodnotenie sezóny vo všetkých kategóriách, a posunu dievčat do starších ročníkov. Novú sezónu začne začiatkom augusta, hlavným cieľom bude položiť si dobré základy, vytvoriť silné družstvá a v rámci tímov dobrú súťaživú atmosféru. V septembri budeme prijímať záujemcov o hádzanú z radu najmenších, ale očakávame aj staršie dievčatá, ktoré by chceli hrať túto atraktívnu hru a byť súčasťou dobrého kolektívu. Snahu, odhodlanie a nové plány ako stále máme, a veríme o bezproblémovom priebehu budúcej sezóny. 

25.6.2021