Hodnotíme len desať zápasov

  • Liga

Uplynulý ročník ligy bol anulovaný, nikto nepostúpil ani nezostúpil, napriek tomu došlo k zmenám v našej IV. lige. Imeľ sa presunul do III. ligy, Vlčany a Veľký Ďur sa neprihlásili do tejto súťaže. Nováčikmi sa stali Bešeňov, Šahy a Pata z nižších súťaží.

Štúrovo, tradičný účastník IV. ligy skupiny juhovýchod sa v neúplnej tabuľke  nachádza na siedmom mieste. Po odohratí desiatich zápasov má 17 bodov za 5 výhier a 2 remízy, skóre 24:14. Domáca bilancia zo šiestich zápasov sú 4 výhry, jedna remíza a jedna prehra so skóre 12:6. Na ihriskách súperov mužstvo raz vyhralo, raz remizovalo a dvakrát prehralo. Na pozitívnom skóre 12:8 má veľký podiel výhra v Nesvadoch 7:0.

Kianek strelil všetky štyri góly na ihriskách súperov. Ďuráča pribrzdila zlomenina ruky v sezóne.
  • Mužstvo

Za desať zápasov trénerské duo J. Ujvári – K. Saláta poslalo na ihrisko 25 hráčov. Najviac minút na ihrisku strávil O. Prohászka, a to 877 minút. Najstarším hráčom bol skúsený brankár O. Prohászka /41 rokov/, najmladšími vekom ešte dorastenci K. Detven a M. Kováč /obidvaja ročník narodenia 2003/. Základná jedenástka v prvom kole v zložení Prohászka – Bartal, Varga, Saláta, Nagy – E. Molnár, Zvoncsár, Dibúz – Kianek, Baka, Ďuráč, mala vekový priemer 26,7 rokov.

Prohászka pustil medzi tri žrde Rišňovského len na 23 minút v Nesvadoch.
  • Góly

Mužstvo dalo 24 gólov, je to tretí najväčší počet strelených gólov v lige, priemer na zápas je 2,4. O góly sa postarali títo desiati hráči:

6 – P. Molnár

4 – Kianek

3 – Zvoncsár, Bábsky

2 – Saláta, Varga,

1 – Ďuráč, Mánya, Tácsik a Dibúz

P. Molnár kapitán a najlepší strelec mužstva.
Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov strelilo mužstvo.
Viac gólov ako Štúrovo dali len Kozárovce a Pata.

Pokutové kopy premenili T. Varga a P. Molnár, D. Kianek  úspešný nebol. Proti MŠO Štúrovo sa kopala jedna penalta, hráč Šurian ju premenil.

Mužstvo nestrelilo gól v dvoch zápasoch, naopak v štyroch neinkasovalo.

Tím inkasoval 14  gólov, v priemere 1,4 na zápas.

Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov inkasovalo mužstvo.
  • Karty

Najviac žltých kariet pozbieral T. Varga. Opora zadných radov bola napomenutá celkom päťkrát. Jedinú  červenú kartu videl E. Vavrík za konflikt s hráčom z Bešeňova.

Varga – 856 minút na ihrisku, 2 góly a 5 žltých kariet.
  • Diváci

Po dlhšej prestávke mohli diváci opäť zavítať na štadióny. Záujem bol rovnaký, ako po uplynulé roky. Posledné dva zápasy však mužstvo  muselo odohrať bez divákov kvôli opatreniam k zamedzeniu šírenia koronvírusu. Stretnutia MŠO Štúrovo videlo spolu 1530 divákov, v priemere 191 na zápas. Najviac divákov – 280, bolo zvedavých na zápas Kozárovce – Štúrovo.

  • Plány

Podľa riadiaceho orgánu súťaže  má liga pokračovať na jar 11. kolom, posledný februárový víkend. Odohralo by sa najskôr päť neodohratých kôl z jesennej časti a následne by sa pokračovalo štvrtým jarným kolom /19. kolo/. Hralo by sa len cez víkendy do 27. júna 2021. Presný harmonogram jarnej časti bude zverejnený do konca decembra.

Trénerský tandem Ujvári – Saláta

Veríme, že príprava, tréningy, vynaložené finančné prostriedky a dosiahnuté výsledky mužstva nevyjdú nazmar a úspešne sezónu 2020/21 dohráme.

11.11.2020