Spolupráca pokračuje

Vo štvrtok 29. novembra 2018 sa mužstvo U13 pod vedením športového manažéra Tamása Bábskeho  vydalo na 350 km dlhú cestu do Bruntálu. Na prelome novembra a decembra naše družobné mesto z Česka usporiadalo už 23. ročník medzinárodného futbalového halového turnaja pre mladších žiakov. Pred zaplnenou tribúnou v miestnej športovej hale hralo desať tímov z Česka, Slovenska, Poľska, Rumunska a Litvy o víťazstvo od piatku do nedele. Víťazom turnaja sa stal FC Džiugas Telšiai z Litvy. Naše mužstvo po bilancií dve víťazstvá, jedna remíza a tri prehry obsadilo 9. miesto.

Mužstvo mladších žiakov MŠO Štúrovo

Usporiadatelia opäť vytvorili perfektné podmienky pre účastníkov, okrem zabezpečenia chodu turnaja sa postarali aj o regeneráciu a zábavu hráčov. Poďakovanie za to patrí riaditeľovi turnaja Janovi Urbanovi a jeho spolupracovníkom.

Riaditeľ turnaja Jan Urban
Divácky záujem o turnaj bol veľký

8. februára 2019 sme privítali mužstvo dospelých s realizačným tímom FC Slavoj Olympia Bruntál. Po dlhej ceste, ubytovaní a občerstvení futbalistov už čakal umelý trávnik s umelým osvetlením v Maďarskom Táte. Medzištátny futbalový prípravný zápas medzi mužstvami MŠO Štúrovo a FC SO Bruntál priniesol kvalitný futbal. Prestížny súboj bol vyrovnaný, keď v 20. minúte nepodarený center skončil na prekvapenie všetkých v sieti domácich. Prvý polčas vyhral Bruntál 1:0. Druhý polčas začali lepšie hostia a hneď na jeho začiatku zvýšili na 2:0. Štúrovčania sa nevzdávali, snažili si niečo spraviť s výsledkom. Od 60. minúty dostali šancu mladí hráči a dorastenci a tí tempo ešte vystupňovali. Odmenou bol gól D. Tótha do prázdnej bránky po dobrom presingu. Onedlho vyrovnal neúnavný Ármai strelou k bližšej žrdi. A keď ďalšie šance domáci nevyužili a hosťom zlikvidoval navrátilec Prohászka pokutový kop, zápas sa skončil zaslúženou remízou 2:2.

MŠO Štúrovo

Na druhý deň doobeda si naši hostia po ľahkom tréningu pozreli nielen mesto, ale po prechádzke cez most navštívili aj Ostrihom na druhej strane brehu Dunaja. Popoludní si Bruntálčania zmerali sily s účastníkom III. ligy z Veľkých Ludiniec v susednom Maďarsku. Zápas zvládol lepšie Bruntál, vyhral 4:3.

FC Slavoj Olympia Bruntál

Po náročných zápasoch v zimnej príprave samozrejme nesmie chýbať ani regenerácia hráčov. Vďaka Vadašu s.r.o. bola poskytnutá možnosť využiť krytú plaváreň, vonkajší sedací bazén s horúcou vodou a saunu. Veríme, že futbalistom z Moravy pobyt poslúžil v našom meste ako kvalitná príprava na jarnú časť sezóny.

Vedenie oboch kluboch sa v rámci spoločného stretnutia dohodlo na ďalšej spolupráci, na ktorú sa tešíme.

11.2.2019