Az együttműködés folytatódik

2018 november 29-én az U13-as csapatunk Bábsky Tamás sportmenedzser vezetésével útnak eredt a 350 km-re lévő Bruntálba. November végével testvérvárosunk 23. alkalommal rendezett nemzetközi labdarúgó teremtornát U13-as korosztályban. A teltházas sportcsarnokban rendezett tornán tíz csapat mérkőzött meg, melyen Cseh, Szlovák, Lengyel, Román és Litván együttes viaskodott az első helyekért. A torna győztese az FC Džiugas Telšiai lett Litvániából. Csapatunk két győzelem, egy döntetlen és három vereségével a 9. helyen végzett.

A VSE Párkány U13-as csapata

A szervezők a már tőlük megszokott profi szervezésnek köszönhetően nagyszerű körülményeket biztosítottak a torna egész idejére, nem felejtve el a mérkőzések utáni regenerációt és szórakozást sem. Mindezért köszönet illeti a torna igazgatóját Jan Urbant és lelkes segítőit.

Jan Urban a torna igazgatója
A teltházas sportcsarnok

2019. február 8-án a FC Slavoj Olympia Bruntál felnőtt férfi labdarúgó csapatát láttuk vendégül. Hosszú út után, gyors elszállásolás majd kis falatozás következett, s végül a várva várt futball, melynek a táti megvilágítással rendelkező műfüves pálya adott otthont. A szlovák-cseh találkozó minőségi focit eredményezett a VSE Párkány és az FC SO Bruntál között. A kiegyenlített presztízsharc első gólja a 20. percben esett, amikor egy sikertelen beadás mindenki meglepetésére a hazaiak hálójában kötött ki. Ennek köszönhetően az első félidőt Bruntál nyerte 1:0-ra. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, aminek következtében 2:0-s vezetésre tettek szert. A párkányiak nem adták fel. Igyekeztek módosítani az eredményt. A 60. perctől fiatalabb játékosaink kaptak lehetőséget, akik új lendületet adtak a mérkőzésnek. Jutalmul Tóth D. üres kapura lőtt labdája mozgatta a hálót, majd nem sokkal később Ármai góljának köszönhetően 2:2 lett az állás. A hazaiak több lehetőséget kihagytak a vendégek büntetőjét pedig a hazai hálóőr Prohászka védte ki. Az izgalmakkal teli mérkőzés végül a megérdemelt 2:2-vel végződött.

VSE Párkány

Másnap délelőtt vendégeink könnyed edzést követően megnézték a várost majd átsétálva a Duna túloldalára Esztergomot is megcsodálták. Délután a bruntáliak megmérkőztek a III. Ligás Nagyölved csapatával. A mérkőzést Bruntál nyerte 4:3-ra.