Dunaj cup – turnaj dievčat do 10 rokov

Digital image


Warning: Undefined array key "access_token" in /data/0/c/0c246dac-80ac-43ff-8454-e49b48ac703f/msosturovo.sk/web/wp-content/plugins/srizon-facebook-album/site/srizon-fb-album-front.php on line 14

Dňa 3.9.2016 zorganizovalo MŠO Štúrovo tenisový turnaj dievčat do 10 rokov pod názvom DUNAJ CUP. Zúčastnilo sa ho 18 dievčat z celého Slovenska, dokonca sme tu mali aj jednu hráčku z Maďarska. Medzi 10 ročnými hráčkami bolo 5 hráčok, ktoré mali len 9 rokov, a práve tie brali tituly z hlavnej súťaže a súťaže útechy. V hlavnej súťaži vyhrala spomínaná hráčka Melinda Bíró z Maďarska, ktorá si hravo poradila vo finále s Larou Margočovou z Lieskovca. Tá jej za stavu 5:0 skrečovala zápas pre žalúdočné problémy. Víťazka to v turnaji okrem semifinálového a finálového zápasu vôbec nemala jednoduché. V prvom kole si len tak-tak poradila s víťazkou turnaja útechy Vanessou Novákovou z Trnavy 6:4 a v druhom kole dokonca čelila mečbalom proti Zapletalovej z Lieskovca, kde napokon vyhrala 7:6. Na tretích miestach v hlavnej súťaži skončili Takácsová z Nových Zámkov a Berceliová zo Šamorína. Súťaž útechy suverénne ovládla už skôr spomínaná Nováková, ktorá vo finále zdolala Štibrányovú z Nových Zámkov 6:0. Tretie miesta v úteche brali Flimelová z Malaciek a Trnavčanka Bleier. Z domácich hráčok sa predstavila iba Amanda Gubík, ktorá v hlavnej súťaži podľahla neskoršej finalistke Margočovej tesne 4:6. V úteche si najprv poradila s Kadlečíkovou z Interu BA 6:1, ale vo štvrťfinále podľahla Štibrányovej 3:6. Turnaj mal veľmi dobrú kvalitu vďaka hráčke z Maďarska, ktorá vo svojej kategórii v Maďarsku nemá konkurenciu, ale aj hráčkam zo Slovenska, ktoré ju riadne vytrápili.

12. 9. 2016

Patrik Babindai, tenisový oddiel

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend