Tenis – májové správy

V máji sa konalo viacero podujatí, na ktorých sa zúčastnili hráči a hráčky MŠO Štúrovo. Začnime pekne po poriadku. Prvý májový víkend bola Chiara Supák na medzinárodnom juniorskom turnaji G4 na Floride (USA), kde po dvoch víťazstvách nad domácimi Američankami nestačila v poslednom kole kvalifikácie na Švédku, ktorá jej znemožnila postup do hlavnej súťaže. Amanda Gubík hrala družstvá detí do 10 rokov, v 3.kole prehrala vo dvojhre, ale všetko si to vynahradila vo štvorhre, v ktorej jednoznačne vyhrala. V 4.kole vyhrala dvojhru aj štvorhru. Viktor Hlóska sa predstavil na turnaji chlapcov do 8 rokov v Leviciach, kde obsadil veľmi pekné 3.miesto. 21.5. hrali muži MŠO Štúrovo 3.kolo v súťaži družstiev v Želiezovciach. V oklieštenej zostave nestačili na domáci tím a podľahli mu 2:5. Tento víkend odohrala Chiara Supák 3.kolo družstiev žien I.ligy s výhrami vo dvojhre a štvorhre a 3.kolo dorasteniek I.triedy s prehrami v oboch disciplínach. V ten istý víkend sa nedarilo Karine Ižákovej, ktorá prehrala obe dvojhry a obe štvorhry v súťaži žien aj dorasteniek. Nikolette Hlóskovej sa darilo striedavo. V 3.kole súťaže mladších žiačok vyhrala vo dvojhre, ale vo štvorhre ťahala za kratší koniec. Posledný májový víkend bol v znamení 4.kola súťaži družstiev. Muži sa predstavili na domácej pôde, kde si hravo poradili so súperom z Matúškova. Vyhrali 7:0 a držia sa na veľmi dobrom 2.mieste v súťaži. Darilo sa aj našim dorastenkám v súťažiach žien. Chiara Supák aj Karina Ižáková vyhrali svoje zápasy vo dvojhre aj štvorhre. V predohrávke 5.kola naša mladšia žiačka Nikoletta Hlósková nestačila vo dvojhre na súperku z Topoľčian.

6. 6. 2016

Patrik Babindai

MŠO Štúrovo – tenisový oddiel