Tenis – apríl

Dňa 23. 4. sa začala tohtoročná sezóna družstiev v tenise. V tomto roku má zastúpenie MŠO Štúrovo iba v súťaži mužov. Ďalšie hráčky máme na hosťovaní v rôznych kluboch, v rôznych kategóriách. V 1. kole muži doma privítali družstvo z Veľkých Kostolian. Štúrovo sa ujalo vedenia 1:0 po úvodnej dvojhre, v ktorej vyhral presvedčivo Levente Berecz. Potom síce hostia vyrovnali stav na 1:1, keď nedokázal Ľuboš Bogdányi poraziť najlepšieho hráča hostí. Odvtedy už body pribúdali len na našu stranu. Na 2:1 upravil stav Patrik Babindai, na 3:1 Roman Piaček a na 4:1 Regő Szilágyi, ktorý získal aj víťazný bod družstva. Regő Szilágyi týmto víťazstvom dosiahol už svoju 50. vyhranú dvojhru v súťažiach družstiev. Po dvojhrách nasledovali ešte štvorhry, v ktorých nastúpili Levente Berecz s Ladislavom Szentesom a Regő Szilágyi s Romanom Piačekom, pričom to bola jeho už 90. štvorhra v súťažiach družstiev. Oba páry svojimi jednoznačnými výhrami len potvrdili dominanciu v tomto stretnutí. Po konečnom výsledku 6:1, pričom to bol jubilejný 100.vyhraný zápas družstva dospelých v histórii štúrovského tenisu, sa po 1. kole družstvo mužov usadilo na 1. miesto tabuľky spoločne s družstvom HTC Hlohovec. teniszKapitán družstva Patrik Babindai verí, že družstvo bude pokračovať vo víťaznom ťažení aj v nasledujúcich kolách a že sa umiestni v konečnom poradí v prvej polovici tabuľky. V nasledujúcom kole idú muži do Skalice, ktorá prehrala v úvodnom kole 1:6. Okrem toho máme hráčky, ktoré hosťujú v rôznych kluboch. Chiara Renáta Supák hosťuje v Jaslovských Bohuniciach za ženy aj dorastenky, Karina Ižáková v Hlohovci za ženy a v Nitre za dorastenky, Nikoletta Hlósková v Šahách za mladšie žiačky a Amanda Gubík v zmiešanom družstve detí takisto v Šahách. Chiara Supák vyhrala dvojhru v 1.lige žien po trojsetovej bitke, takisto vyhrala dvojhru aj štvorhru v úvodnom kole najvyššej súťaži dorasteniek. Karina Ižáková prehrala svoje zápasy vo dvojhre a štvorhre 2. ligy žien a takisto aj dvojhru v najvyššej súťaži dorasteniek. Nikoletta Hlósková vyhrala dvojhru medzi mladšími žiačkami po veľkom boji 2:1, žiaľ vo štvorhre sa jej tak nedarilo a prehrala. Amanda Gubík v súťaži detí v 1. kole vyhrala dvojhru aj štvorhru, v 2.kole už ťahala za kratší koniec, kde prehrala dvojhru i štvorhru.

Posledný aprílový víkend pokračovala súťaž družstiev 2. kolom. Muži cestovali do ďalekej Skalice, s ktorou mali doteraz pozitívnu bilanciu 5:1. Aj v tomto stretnutí boli štúrovčania lepší a vyhrali presvedčivo 7:0, hoci niektoré zápasy boli dosť vyrovnané. O body vo dvojhre sa postarali P. Babindai, L. Berecz, R. Piaček, R. Szilágyi a Ľ. Bogdányi, ktorý sa postaral aj o víťazný bod a bola to zároveň jeho 60. vyhraná dvojhra v súťažiach družstiev. Body zo štvorhry ešte pridali P. Babindai s R. Szilágyim a L. Berecz s R. Piačekom. Družstvo mužov dosiahlo 50. víťazstvo vonku v súťažiach dospelých v jeho histórii. Po 2. kolách sú muži na 1. mieste o skóre pred Matúškovom „D“ a Želiezovcami. Práve k nim družstvo cestuje na derby zápas tretieho kola 21.mája. Okrem toho sa v 2. kole predstavila aj K. Ižáková, ktorá v II. lige žien prehrala dvojhru aj štvorhru, ale všetko si vynahradila v najvyššej súťaži dorasteniek, kde vyhrala dvojhru aj štvorhru. A. Gubík sa predstavila na turnaji dievčat do 10 rokov v Trnave. Po dobrom výkone napokon podľahla súperke z Liptovského Mikuláša. V súťaži útechy vyhrala najprv v 1. kole nad hráčkou z Trnavy, aby potom podľahla Trenčianke vo štvrťfinále.

9. 5. 2016

Patrik Babindai
MŠO Štúrovo – tenisový oddiel