Tenisz – április

Április 23-án elkezdődött az ez évi teniszbajnokság. A VSE Párkány csak a férfiak kategóriájában indított csapatot. Többi játékosunk vendégszerepel különböző klubokban, különböző kategóriákban.  A férfiak első fordulóját hazai környezetben játszottuk nagykosztolányi ellenfelek ellen. Az első mérkőzésen Párkány megszerezte a vezetést 1:0-ra, amit végül Levente Berecz magabiztosan megnyert. A következő mérkőzésen a vendégek egyenlítettek, amikor is Ľuboš Bogdányi nem bírt a vendégek legjobb játékosával, az állás 1:1. Innentől kezdve már csak mi szerzetünk pontokat. 2:1-re szépített Patrik Babindai, 3:1 Piaček Roman jóvoltából és végül 4:1 Szilágyi Regő adogatása után. Szilágyi ezzel a győzelemmel 50. győzelmét ünnepelhette a bajnokságban. Az egyesek után következtek a páros játékok, melyben Berecz Levente, Szentes Ladislav páros, és Szilágyi Regő, Piaček Roman (90. páros játéka a bajnokságban) páros képviselt bennünket. Mindkét csapat magabiztos győzelmet ünnepelhetett. A végső eredmény 6:1. Ez alkalommal ünnepelhettük a 100. győztes összecsapást a párkányi tenisz történetében. teniszAz első forduló után az együttesünk az első helyet foglalta el a tabellán a HTC Hlovolec csapatával együtt. A csapat kapitánya Patrik Babindai hiszi, hogy az együttes tartani tudja teljesítményét, és győzni tud az előttük álló fordulók alkalmával is. Cél: a bajnokság végén a táblázat első felén állni.

A férfiakon mellett vannak játékosaink, akik vendégjátékosok különböző klubokban. Chiara Renáta Supák Jaslovských Bohunice csapatában játszik, mind nőknél, mind junioroknál. Karina Ižáková Galgócon nők között, Nyitrán juniorként, Nikoletta Hlósková Ipolyságon serdülőként és Amanda Gubík gyerekek vegyes együttesében Ipolyságon. Chiara Supák a nők I. osztályában egyesben győzött három szettes párharc végén, a junior kategóriában párosban és egyesben is győzni tudott. Karina Ižáková elvesztette mérkőzéseit mind egyesben, mind párosban a nők II. osztályában. Nikoletta Hlósková hatalmas küzdelem árán egyesben győzött 2:1-re a serdülők között, párosban már nem sikerült nyernie. Amanda Gubík a gyerekbajnokság 1.fordulója alkalmával egyesben és párosban is sikeresen teljesített. A második fordulóban már nem maradt ereje, sajnos vesztett mind egyeben, mind párosban.

Április utolsó hétvégéjén a második fordulójával folytatódott a tenisz bajnokság. A fiúk a messzi Szakolca városába utaztak, kik ellen eddig 5:1 volt a mérleg. A második forduló alkalmával szintén a párkányiak bizonyultak jobbnak, 7:0-ra, habár néhány mérkőzés kiegyenlítettnek bizonyult. Egyesben P. Babindai, L. Berecz, R. Piaček, R. Szilágyi is hozták pontjaikat. A győzelemről Ľ. Bogdányi is gondoskodott (ezzel 60. egyes győzelmét szerezve). A férfi csapatunk a felnőtt versenyben 50. győzelmét ünnepelhette idegenben, mely történelmi siker. A második forduló után együttesünk az első helyen áll, egy ponttal a Matúškovom „D“ és a Zselíziek előtt. Így a következő forduló alkalmával rangadót játszunk Zselízen,. mely május 21-én kerül megrendezésre.
Második fordulóját játszotta K. Ižáková is, a női bajnokság II. osztályában, ahol ugyan veszített mind egyesben, mind párosban, de a juniorok versenyén mindkét mérkőzését hozta (egyesben és párosban is).
A. Gubík tenisz tornán vett részt, melyen 10 éves lányok mérettették meg magukat Nagyszombaton. Jó teljesítmény után végül a lipótszentmiklósi ellenfél győzött.

2016. 5. 9.