Úspešná obhajoba

Po reorganizácii dorasteneckých súťaží zaradili MŠO Štúrovo v štvrtej lige do skupiny D. Oproti vlaňajšku sa v lige ocitlo menej mužstiev a futbalovou úrovňou bola slabšia. Dôkazom sú niektoré výsledky, ktoré by už v dorasteneckej súťaži s takými veľkými gólovými rozdielmi byť nemali, (napr. zápasy Štúrova sa skončili výsledkami 11:0, 11:1, 10:0 alebo 9:0), o predvedenej hre niektorých tímov ani nehovoriac. Niekedy mužstvá ani nevycestovali na zápasy, a tak im v kolónke výsledkov  pribudla len kontumačná prehra 0:3. Zväz reorganizáciou síce zvýšil  počet dorasteneckých mužstiev na západe Slovenska, ale na úkor kvality. Neberme však víťazstvo v lige za menejcenné, hovorí sa, že obhajoba je ťažšia ako získať titul. Pohár je v správnych rukách! Okrem toho, že chalani nazbierali najviac bodov, strelili aj najviac gólov, inkasovali najmenej, v domácom prostredí boli stopercentní a na ich hru sa dalo pozerať aj prísnejším okom. Ďalej nás teší, že vplyv najstaršieho ročníka (2005) na titul nebol taký výrazný, Bujna neodohral za U19 ani zápas, Očovský N. má odohratých iba 639 a Chudý 526 minút. Príležitosť, ktorú dostali mladší hráči, využili, a tak máme perspektívny tím do budúcna. Najlepším príkladom je posledný májový víkend, keď tréner mužov nominoval piatich z dorastu na zápas proti vedúcemu celku súťaže. Viacerí hráči, ktorí mali striedavý štart, hrali dôležitý zápas o celkové prvenstvo v okresnej lige, ďalší chýbali pre zranenia alebo choroby, a tak mužstvo dorastencov nastúpilo aj s hráčmi z U15 a zvíťazilo. Napriek určitým prekážkam – malý počet stredných škôl, atraktivita a perspektíva nášho mesta pre mladých ľudí, uvidíme našich dorastencov v ďalšom ročníku v III. lige!  

Chalanom gratulujeme a prajeme im ešte veľa šťastných chvíľ vo futbale!

Vincze – Špek – Dékány
Dávid – Morovian – Varga G.L. – Varga B. – Pathó
Kiss – Diósi – Chalmovský – Struhár – Očovský N. – Molnár – Pšenák – Bruck – Domin
Chudý – Ďuráč – Krištofori – Podhorský
Očovský R.G.
Máčai
Bartalský
Parkanský
Tréneri Ujvári – Zalaba

21.6.2024