Na víťaznej vlne

Zápasy družstiev z posledného májového víkendu

Dňa 25.5. 2024 sa na pôde MŠO Štúrovo odohrali dve stretnutia. V doobedňajších hodinách nastúpili na svoj druhý zápas v súťaži muži proti pravdepodobne najsilnejšiemu družstvu z Nitry. Po kvalitných a vyrovnaných dueloch napokon ťahali Štúrovčania takmer v každom zápase za kratší koniec. Z výhry 5:1 sa tešili Nitrania. O jediný bod domácich sa pričinili vo štvorhre Patrik Babindai s Viktorom Hlóskom. Poobede sa postavili na kurty staršie žiačky, ktoré mali za súperky v 2.kole dievčatá z Veľkých Kostolian. Naše hráčky potvrdili rolu favoritiek a suverénne zdolali súperky 6:0. O výhru sa postarali Viktória Szekérová, Tamara Kárpáti, Veronika Zacharová a Jázmin Pál.

V nedeľu 26.5.2024 cestovalo zmiešané družstvo do 10 rokov do Šamorína. Silnému družstvu domácich podľahli naše deti 1:5. Jediný bod pre Štúrovo získal Richard Tóth vo dvojhre. Úspešnejší v ten istý deň boli naši starší žiaci, ktorí cestovali do Zlatých Moraviec. Štúrovčania si hladko poradili s domácimi. O výhru 6:0 sa postarali Matias Babindai, Jakub Izsák, Márk Maradi, Dániel Vince Címer a Patrik Fiam.

Ďalší víkend čakajú v sobotu domáce zápasy starších žiakov a zmiešaného družstva do 10 rokov. Staršie žiačky cestujú do Levíc a muži do Veľkých Kostolian. Držme družstvám MŠO Štúrovo, aby sa im darilo minimálne tak, ako predchádzajúci víkend.

Zápasy družstiev zo soboty prvého júna

Na deň detí začali doma najprv starší žiaci. Žiaľ, daždivé počasie počas noci pred zápasom spôsobilo, že sme stretnutie museli odohrať v športovej hale. Tento fakt našich chlapcov nevykoľajil a hravo si poradili so súperom z Komárna. O výhru 5:1 sa bodmi pričinili Dániel Vincce Címer, Márk Maradi, Jakub Izsák a Patrik Fiam.

Spoločná fotka pred zápasom Štúrovo -Komárno

Poobede po nich nastúpili naši mladší, zmiešané družstvo do 10 rokov. Tí už hrali na vonkajších kurtoch. V súboji o celkové 3.miesto v súťaži nešetrili súpera z Galanty, ktorého deklasovali 6:0. O tento jednoznačný výsledok sa postarali Richard Tóth, Leonard Uher, Natália Hegedusová, Benett Áron Vida a Dorina Pál.

Staršie žiačky cestovali na zápas 3.kola do Levíc. Na zápas cestovali bez našej jednotky Viktórii Szekérovej, takže sme išli trocha s obavami, ako zápas dopadne. Situáciu trochu skomplikovala aj nevoľnosť Liliány Bobor, ktorá nebola schopná nastúpiť na zápas. Aj napriek týmto skutočnostiam si naše baby poradili so súperkami a vyhrali 4:2. O body sa pričinili Jázmin Pál, Veronika Zacharová a Tamara Kárpáti. Dievčatá si touto výhrou zabezpečili 1.miesto v skupine.

Mužov čakala cesta do Veľkých Kostolian. V zápase 3.kola si muži MŠO Štúrovo hravo poradili s domácimi výsledkom 5:1. O tento úspešný výsledok sa postarali Rego Szilágyi, Viktor Hlóska, Csaba Nágel, Roman Piaček a Attila Gyurky. Touto výhrou sme ukončili úspešnú sobotu, keďže sa všetkým tenisovým družstvám MŠO Štúrovo podarilo vyhrať.

V ďalšom kole čaká mužov domáci zápas so Šaľou, staršie žiačky budú hrať doma semifinálový zápas súťaže a starší žiaci cestujú na stretnutie 4.kola do Galanty. Okrem toho cestujú naši chlapci na Detský Davis Cup do Piešťan. Držme našim tenistom palce, aby to bol rovnako úspešný víkend ako predchádzajúci.

Patrik Babindai

6.6.2024