Ďalšie úspechy

Aj druhý júnový víkend bol pre štúrovských tenistov úspešný.

Začalo sa to sobotňajším stretnutím mužov na domácej pôde proti Šali. Za súperov nastúpili traja hráči so skúsenosťami z tohtoročnej Extraligy. Ani to však našich chlapcov nezlomilo, ktorí úspešne odolávali úderom súperov. Naši hráči napokon vyhrali 5:1, k čomu výrazne dopomohli aj zranenia dvoch súperových hráčov. O naše body sa postarali Regő Szilágyi, Roman Piaček, Viktor Hlóska, Bruno Robert Tóth a Patrik Babindai.

Tóth a Hlóska

Ďalší sobotný duel čakal starších žiakov. Tí pre zmenu cestovali do Galanty. Chalani potvrdili úlohu favorita, keď porazili domácich 4:2. Body pre Štúrovo získali Patrik Fiam, Dániel Vince Címer, Márk Maradi a Jakub Izsák.

Naši mladší chlapci do 10 rokov cestovali cez víkend na súťaž detský Davis Cup do Piešťan. Naše farby v tejto súťaži hájili Benett Áron Vida a Leonard Uher. V sobotu nastúpili na svoj prvý zápas skupiny proti Novému Mestu (neskorší víťaz skupiny). Po štvorhre vyhrávali Štúrovčania nad silným súperom 2:1. Žiaľ ďalšie dve dvojhry sme prehrali, čo sa odzrkadlilo v celkovom výsledku 2:3. Ďalším súperom bolo kvalitné družstvo z Holiča. Súperom sme podľahli 5:0. Pod výsledok sa prejavil širší káder súpera, ktorý rotoval hráčov. Na našich chlapcoch sa prejavila únava z predchádzajúceho stretnutia. Posledný zápas hráčov MŠO o konečné tretie miesto v skupine sa hral nasledujúci deň v nedeľu. Proti štúrovským hráčom sa postavilo družstvo z Partizánskeho. Chalani už trochu oddýchnutí po nočnom spánku sa rozlúčili so súťažou výhrou 3:2 a obsadili tak konečnú 3.pozíciu v skupine.

Medzitým nás v nedeľu čakal semifinálový duel súťaže starších žiačok na domácej pôde proti dievčatám z Jaslovských Bohuníc. Naše baby si hravo poradili so súperkami výsledkom 6:0. O body sa pričinili Liliána Bobor, Jázmin Pál, Veronika Zacharová a Tamara Kárpáti.

Opäť v hale

Na záver nedeľňajšieho programu nás doma čakal predohrávaný duel posledného kola mužov s Matúškovom. Na stretnutie sme nastúpili aj s dvoma dorastencami. Naši si schuti zahrali a potvrdili rolu favorita, o čom svedčí aj konečný výsledok 6:0 v prospech MŠO Štúrovo. Body pre domácich získali Regő Szilágyi, Viktor Hlóska, Csaba Nágel, Bruno Robert Tóth, Patrik Babindai a Attila Gyürky. Touto výhrou si muži upevnili konečné 2.miesto v súťaži.

Nasledujúci víkend čakajú našich domáce stretnutia o konečné prvé miesto v súťaži. Starší žiaci privítajú Dunajskú Stredu a staršie žiačky Madunice. Držme palce štúrovským tenistom, aby aj nasledujúci víkend bol úspešný pre našu mládež.

Patrik Babindai

13.6.2024