Dobrý začiatok

Úspešný vstup našich družstiev do súťaží

Zmiešané družstvo do 10 rokov vyhralo svoju skupinu po suverénnych výhrach nad Šaľou aj Komárnom zhodne 6:0. O tieto vynikajúce výsledky sa postarali Benett Áron Vida, Leonard Uher, Richard Tóth, Dorina Pál a Natália Hegedűsová. V semifinále ich doma 25. mája čaká súper z 2.miesta z druhej skupiny.

Mužov čakala v úvodnom kole ďaleká cesta do Skalice. Družstvo v zložení Csaba Nágel, Viktor Hlóska, Patrik Babindai a Regő Szilágyi odohralo vyrovnané stretnutie s domácim tímom. Nakoniec po zápasovom výsledku 3:3 na zápasy, rozhodol pomer setov 7:6 v prospech družstva MŠO Štúrovo. Ďalšie kolo ich čaká 25. mája doma s Nitrou.

Zmiešané družstvo do 8 rokov odohralo svoju skupinu v Nitre. Prvý zápas hrali s domácou SPU Nitra, ktorú po zápasovom výsledku 3:3, zdolali 65:55 na hry. V druhom stretnutí si hladko poradili s Galantou 6:0. Vo finále nestačili na Skalku Nitra, ktorej podľahli 4:2. Finálovou účasťou si naše družstvo vybojovalo postup do regionálneho finále medzi osem najlepších družstiev západoslovenského regiónu. O tento pekný úspech sa postarali Olívia Juhászová, Mia Kasandra Frantová, Khloe Virág, Filip Sánta, Eliot Cser a Lucas Václav. Finálové kolo ich čaká 12. mája v Šamoríne.

Družstvo starších žiačok v zložení Viktória Szekérová, Tamara Kárpáti, Veronika Zacharová, Jázmin Pál a Liliána Bobor cestovalo v 1. .kole za súperom do Maduníc. Stretnutie bolo vyrovnané o čom svedčí pomer zápasov 3:3, pomer setov 6:6. O výhre Štúrovčaniek rozhodol až pomer hier 45:42. Nasledujúci zápas ich čaká 25. mája doma s Veľkými Kostoľanmi.

Veríme, že aj v ďalšej fáze budú naše družstvá úspešné.

Zmiešané družstvá do 8 rokov v Nitre

Skvelá Mia Kasandra Frantová

Posledný halový turnaj v kategórii detí do 7 rokov ovládla hráčka MŠO Štúrovo Mia Kasandra Frantová. Na turnaji o Pohár Dominiky Cibulkovej v Bratislave suverénne vyhrala skupinu, v ktorej postupne zdolala šiestich súperov bez straty setu. Takisto ľahko bez straty setu prešla aj cez štvrťfinále a semifinále. Vo vyrovnanom finále bola úspešnejšia naša hráčka, keď zdolala Ursínyho z Kysuckého Nového Mesta 2:1 na sety.

Mia potvrdila dobrú formu aj v úvode letnej sezóny. Na turnaji detí do 8 rokov KIDS CUP BY FOBOS v Banskej Bystrici obsadila 3.miesto vo dvojhre a 2.miesto vo štvorhre. Vo dvojhre dokázala vyhrať svoju skupinu, následne vo štvrťfinále dokázala poraziť po vyrovnanom priebehu Zvolenčanku Melicherčíkovú 2:1 na sety. V semifinále len tesne prehrala s neskoršou víťazkou Ševčechovou z Banskej Bystrice. Vo štvorhre po boku Lehotskej (Prievidza) prehrali až vo finále s košicko-bratislavskou chlapčenskou dvojicou Abondanza, Yurets 0:2 na sety.

Patrik Babinai – tenisový oddiel MŠO Štúrovo

10.5.2024