Parádna sezóna

Ďalší parádny rok majú za sebou naši stolnotenisti. V ročníku 2023/24 v súťaži družstiev obsadili dve prvé, jedno druhé a jedno šieste miesto. Ale poďme pekne poporiadku. Základy úspechu boli položené už vlani v auguste, keď sa rozdelili hráči do jednotlivých tímov a boli určené rozpisy a pravidlá na tréningy. Družstvo A tvoria najlepší hráči, pri pravidelných tréningoch už v zime bolo jasné, že nebude mať problém udržať si krajskú V. ligu aj na ďalšiu sezónu. Po odohratí polovice zápasov boli na peknom štvrtom mieste, sezónu nakoniec dokončili na šiestej priečke. V šiestej lige o celkové víťazstvo viedli najväčší boj naše dve družstvá. C družstvo zimovalo na treťom mieste s dvojbodovým mankom na lídra súťaže z Nových Zámkov. V druhej polovici ligy zaútočilo na celkový triumf a nakoniec ligu vyhralo pred B tímom. Zaslúžený postup do krajskej súťaže chcú využiť na konfrontáciu so silnejšími hráči a získať ďalšie cenné skúsenosti z vyššej ligy. D družstvo vyhralo VII. ligu pred Palárikovom o dva body a postúpilo do vyššej súťaže. Na budúcu sezónu budeme mať dve družstvá v piatej lige a dve v šiestej.. Za tieto výborné výsledky patrí veľká vďaka všetkým členom stolnotenisovému oddielu.

Najúspešnejší hráči jednotlivých tímov:

MŠO Štúrovo A: Treindl Ádám 72 zápasov – 58 víťazstiev – úspešnosť 80,56% – štvrtá najlepšia úspešnosť v V. lige           

MŠO Štúrovo B: Tóth Imrich 52 zápasov – 45 víťazstiev – úspešnosť 86,54%  – piata najlepšia úspešnosť v VI. lige    

MŠO Štúrovo C: Demeter Peter 71 zápasov – 59 víťazstiev – úspešnosť 83,10% – siedma najlepšia úspešnosť v VI. lige          

MŠO Štúrovo D: Szabó František st. 80 zápasov – 70 víťazstiev – úspešnosť 87,50% – najlepšia úspešnosť z celej VII. ligy 

Tabuľky:

V. liga

.

VI. liga

.

VII. liga

,

2.4.2024