Dobré správy

Z oddielu stolného tenisu prichádzajú len dobré správy. V mesiaci december sa skončila prvá polovica súťaže družstiev. Tabuľkové postavenie všetkých našich družstiev je veľmi dobré. Družstvo A je v krajskej 5. lige na štvrtom mieste, BC družstvá v 6. lige s rovnakým počtom bodov na druhom, resp. treťom mieste a D tím vedie 7. ligu bez prehry. Súťaže družstiev pokračujú už od 12.januára, domáce zápasy MŠO Štúrovo sa naďalej budú hrať v priestoroch CVČ.

5. liga
6. liga
7. liga

V sobotu 30. decembra 2023 sa uskutočnil Silvestrovský turnaj v Štúrove. Boli to domáce majstrovstvá, kde boli naši pingpongisti rozdelení do dvoch kategórií. Po zápasoch v skupinách a dobrom obede nasledovali boje v play-off. Kategóriu A suverénne vyhral Csernák pred Demeterom, na treťom mieste skončili TreindlSimon. V B kategórii v dramatickom finálovom zápase vyhral Barus 3:2 nad Lőrinczom. Na treťom mieste končili porazení semifinalisti KostankoSzabó. Vrcholom turnaja bolo super finále medzi víťazmi jednotlivých kategórií. Zápas o putovný pohár ovládol Csernák, ktorý zvíťazil nad Barusom 3:0. Pingpongu nikdy nie je dosť, a tak po turnaji jednotlivcov účastníci sa dohodli, že si zmerajú sily aj vo štvorhre. Tu sa najviac darilo dvojici Matuska/Treindl.

Prvý víkend v novom roku tradične patrí majstrovstvám okresu, ktoré sa tento rok  uskutočnili 6. januára 2024 v Nových Zámkoch. V dvoch kategóriách o majstra okresu v dvojhre a vo štvorhre bojovalo celkom 54 stolnotenistov. Stolní tenisti MŠO Štúrovo sa nestratili v silnej konkurencii, ale k výraznejším úspechom im chýbal aj kus športového šťastia. Najhodnotnejší výsledok dosiahol Ölvecký, ktorý v B kategórii postúpil medzi osmičku najlepších a vo štvorhre dvojici Ölvecký/Simon tesne unikol postup do semifinále, keď už vyhrávali na sety 2:0, ale zápas prehrali 2:3.  

Štúrovo A – Komárno B 12:6
.
.
.
Silvestrovský turnaj

10.1.2024