20. ročník Memoriálu Miloša Zelinku

Miloš Zelinka sa narodil v roku 1933 v Brne. V roku 1957 založil oddiel vzpierania v Štúrove. Bol nielen zakladateľom, ale aj pretekárom a trénerom oddielu. Počas dlhej trénerskej kariéry vychoval množstvo kvalitných vzpieračov, reprezentantov a majstrov. Pôsobil nielen v domácich, ale aj v medzinárodných štruktúrach vzpierania. Bol držiteľom slovenského rekordu, mnohých čestných uznaní a v roku 1993 mu bola udelená cena mesta Pro Urbe. Zomrel v roku 2001. Česť jeho pamiatke!

.

Cez sviatočný a predlžený víkend sa v dňoch 15 a 16. septembra 2023 uskutočnil jubilejný 20. ročník Memoriálu Miloša Zelinku. Bol by to už 22. ročník tohto významného podujatia, ale dva ročníky sme boli nútení vynechať kvôli prísnym protipandemickým opatreniam, resp. úplnému zákazu športovania. 56 pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska, Chorvátka, Ukrajiny a Indie  súťažilo na novom vzpieračskom pódiu v športovej hale.. MŠO Štúrovo reprezentovalo 10 pretekárov, vzpieračky – Batka L., Batka R., Páldiová a vzpierači – Bagó, Batka A., Beláň, Holovatyuk, Kiran, Kóša a Újlaki. Na kvalitne organizovanom a obsadenom memoriáli bola prítomná manželka a dcéry Miloša Zelinku. Memoriál pre usporiadateľov poslúžil ako generálka na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 20-22. októbra 2023 v Štúrove.

19.9.2023