Futbalový tábor

Druhý júlový týždeň sa uskutočnil už siedmy ročník populárneho futbalového tábora pod patronátom bývalého reprezentanta Slovenska Kornéla Salátu. Deti, ktoré prišli nielen zo Štúrova a jeho blízkeho okolia, ale aj z východu republiky a dokonca z ďalekej Austrálie, boli zadelené do troch skupín, pardon, do troch mužstiev, a to Liverpool, Real Madrid a Bayern Mníchov. V športovej hale bol rozložený hlavný stan tábora. V miestnej hale okrem šatní sa využívala aj palubovka, ktorá poskytovala miesto samozrejme na futbal medzi zamestnaniami. Zamestnania viedli licenční tréneri doobeda aj poobede. Pomáhali im nádejní futbalisti z dorastu. Tréningy boli hravé, zábavné, súťaživé, ale aj náročné a prispôsobené extrémnym horúčavám. Čas oddychu strávili malí futbalisti v zasadačke, kde sa premietali filmy o najväčších hviezdach svetového futbalu. Strava bola pestrá a chutná, na obedy sa chodilo do blízkej reštaurácie Pizzeria Caesar, desiata a olovrant deťom chutili na čerstvom vzduchu.

V stredu mali poobedňajší tréning na starosti tréneri z DAC Dunajská Streda na čele s riaditeľom MOL Football Academy PaedDr. Krisztiánom Némethom. Na troch stanovištiach sa pilovala technika s loptou, rozvíjali sa koordinačné schopnosti a dynamika a hralo sa jeden na jedného. Po intenzívnom tréningu boli odmenení najusilovnejší hráči.

Piatok patril súťažiam, na konci ktorých najlepší nezostali bez odmeny. Poobede už bol na programe tradičný zápas medzi mladými hráčmi a trénermi tábora na čele so Salátom. Bojovný a behavý zápas po veľkej dráme vyhrali mladí talentovaní hráči 3:2. Po zápase všetci účastníci tábora obdržali pamätné medaily, lopty na rozvoj kopacej techniky, náramok, podpísanú kartu od Salátu a praktické veci na tréningy – ruksak, tričko, čiapku a fľašku na pitie v tvare činky.  

O tábor je veľký záujem, počet detí je limitovaný infraštrukturálnou kapacitou a personálnym obsadením. Chceme sa deťom venovať v čo najmenších skupinách, aby tréningy a zamestnania mal svoju kvalitu a úroveň. Tábor už má svoju históriu a veríme, že aj skvelú a dlhodobú budúcnosť.       

7. Futbalový tábor Kornéla Salátu

1.8.2023