Zlato, zlato a bronz

Zlato, zlato a bronz, taká je bilancia žiakov z oddielu vzpierania MŠO Štúrovo z Majstrovstiev Slovenskej republiky. Majstrovstvá sa konali 6. a 7. mája 2023 na Orave v obci Klin. V sobotu súťažili mladší žiaci, v disciplínach trojskok, hod plnou loptou, trh a nadhod.  Po zrátaní výsledkov v hmotnostnej kategórii do 55 kg Konor Juhász získal bronzovú medailu a v kategórii do 61 kg v konkurencii desiatich pretekárov skončil Dominic Kiss na 8. mieste. V nedeľu boli na rade starší žiaci. Súťažilo sa v klasických vzpieračských disciplínach trh a nadhod. Ukázať svoju silu prišlo 64 pretekárov z celého Slovenska. V kategórii do 44 kg rolu favorita potvrdil Gabriel Bagó. Výkonmi 45 kg v trhu a 50 kg v nadhode sa stal majstrom SR. Réka Batka mala všetky pokusy platné, postupne sa dopracovala k 38 kg v trhu a 49 kg v nadhode. Po veľkom boji v súčte dvojboja o jeden kilogram porazila Ivanu Vlčkovú a stala sa majsterkou Slovenska. Tieto úspechy potvrdili správne smerovanie oddielu vzpierania a tie medaily nie sú náhodné. Postupne sa vynovila infraštruktúra, spravil sa nábor a výber mladých talentovaných vzpieračov a neposlednom rade každý deň prebieha ťažký tréningový proces.  

.

Gabriel Bagó
Réka Batka

Po individuálnych pretekoch pokračovali súťaže družstiev. V 1. lige mužov odhodlaní štúrovskí vzpierači v Dolnom Kubíne skončili na druhom mieste. Po dvoch kolách sú tiež na druhej priečke a pred tretím, finálovým podujatím majú šancu na celkové prvenstvo a postup do Extraligy. Ženské družstvo vo Veľkom Mederi obsadilo 9. miesto a celkovo figuruje na ôsmom mieste z desiatich družstiev na Slovensku. Mladých vzpieračov čaká ešte Memoriál Ondreja Hekela v Novom Meste nad Váhom, ale už teraz môžeme skonštatovať, že prvý polrok bol výsledkovo veľmi úspešný a v posilňovni panuje dobrá nálada. 

.

1. Bagó – 2. Tvorík – 3. Čimbora
1. Batka – 2. Vlčková – 3. Smaržová

30.5.2023