Je čo zlepšovať

• Príprava

Mužstvo zahájilo prípravu na novú sezónu 6. júla 2022. Popri tréningových jednotkách absolvovalo aj prípravné zápasy. Súpermi boli mužstvá z vyšších líg (Veľké Ludince, výsledok 1:2, Levice 0:1), aj z nižšej ligy (Salka10:0) a tímy z Maďarska (Pomáz3:1 a Maroshegy2:3). Generálkou pred ligou bol pohárový zápas Slovnat Cup na domácom trávniku pred peknou diváckou kulisou proti Veľkým Ludinciam. Po bojovnom výkone mužstvo prehralo 0:1.

• Liga

Po reorganizácii  bolo MŠO Štúrovo  zaradené do V. ligy. Na základe dohody o spolupráci  bola pomenovaná na V. ligu skupina juhovýchod Hummel ZsFZ. Bývalú IV. ligu vyhralo Gabčíkovo a vďaka reorganizácii postúpili aj celky z Kozároviec, Hurbanova, Paty a Kolárova. Z ligy zostúpili Tvrdošovce a prihlášku do nižších súťaží podali Šahy a Kovarce. Nováčikmi sú majstri Trstice a Podhájska, ďalej z reorganizačných dôvodov ligu doplnili Šoporňa, Branč, Želiezovce, Okoličná na Ostrove, Šurany a Pozba.

• Zápasy a výsledky

Po hladkom domácom víťazstve 5:0 nad Nesvadmi v ďalších zápasoch (Pozba, Tovarníky) mužstvo doplatilo na nevyužité šance, a aj keď v obidvoch prípadoch vyhrávalo 1:0, zápasy vyhral súper. Potešil plný bodový zisk z Bešeňova a dva víťazné domáce zápasy (Podhájska, Veľké Lovce). Po šiestom kole sa mužstvo nachádzalo na piatom mieste. V prvých šiestich zápasoch mužstvo vždy otvorilo skóre, v štyroch prípadoch sa podarilo náskok dotiahnuť do úspešného konca. V ďalších piatich zápasoch mužstvo získalo len 3 body (za víťazstvo nad Želiezovcami) a tak po jedenástom kole s 15 bodmi bolo na deviatom mieste. Jarmočný zápas proti Želiezovciam sa hral len 67 minút. Hostia, ktorí na zápas pricestovali len jedenásti a po prvom polčase prehrávali už 4:0, v druhom polčase po zraneniach neboli schopní pokračovať v hre, a tak rozhodca odpískal koniec za stavu 8:0. U jesenného majstra sme vyhrávali do polčasu 2:0, napriek tomu zápas sa skončil výhrou Trstíc 3:2. Záver jesene bol bodovo tiež slabý, v posledných štyroch stretnutiach pribudol len jeden bod za domácu bezgólovú remízu proti Okoličnej na Ostrove. Príčin bolo viac, prístup niektorých hráčov k tréningom a zápasom, taktické aj individuálne chyby, nepremieňanie vypracovaných šancí, absencia lídra (lídrov), neskúsenosť, zranenia, disciplinárne tresty, ale aj rozhodcovské verdikty. Jeseň Štúrovo ukončilo na desiatom mieste.

Najčastejším výsledkom bolo 1:2 (Pozba, Tovarníky, Šoporňa). Najvyššia výhra sa zrodila proti Želiezovciam, výsledok 8:0 bol dosiahnutý za 67 minút, naopak najvyššia prehra prišla v Branči (0:3).

.

• Káder

Pred sezónou prišli brankár Magyarics z Komárna, Czibor z Marcelovej a navrátilci Menyhárt z Petržalky a Toběrný zo Salky. Z úspešného mužstva U19 sa k mužstvu pripojili Detven, Kováč a Škultéty. Chýbal dlhodobo zranený Saláta, po dlhšej dobe sa vrátili na zelený trávnik Molnár E. a Zvoncsár. Počas jesene viacerí hráči kvôli zraneniam pauzovali. Trénerské duo Bábsky – Saláta malo k dispozícii 27 hráčov, vrátane štyroch dorastencov (Varga A., Tóth T., Bujna a Chudý) s priemerným vekom kádra 24,44 rokov. Šancu dostali aj mladí hráči, napríklad základná zostava  v domácom zápase proti Šoporni mala vekový priemer len 21.73 roka,. Najstarším hráčom je brankár Prohászka (ročník 1979), najmladšími sú dorastenci Chudý a Bujna (ročník 2005). Najviac minút na ihrisku strávili Horňan (1214), Varga T. (1066), Magyarics (1050), Dibúz (1046) a Mánya (1035).

1 – Detven, Chudý, Menyhárt a Toběrný

Priemer strelených gólov na zápas je 1,73 a inkasovaných 1,53. Mužstvo nestrelilo gól v štyroch zápasoch, na druhej strane v piatich prípadoch neinkasovalo.

Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov mužstvo strelilo – červený stĺpec a koľko gólov inkasovalo – sivý stĺpec
  • Karty

V prvých piatich zápasoch mužstvo obdržalo len päť žltých kariet. Na konci jesene ich bolo 28. Najviac ich dostali obranca Horňan (5) a záložník Pintér (3). Červená karta nebola udelená žiadnemu hráčovi.

.

• Diváci

Zápasy bieločiernych videlo počas jesene spolu 2091 divákov. Najviac divákov – 250, bolo zvedavých na zápas jedenásteho kola Trstice – Štúrovo, naopak najmenej len 80, videlo posledný zápas jesene v Šuranoch.

• Hráč mesiaca a zostava kola

Hráčom mesiaca v auguste bol zvolený Mánya, v septembri brankár Magyarics a v októbri Varga T.

Do zostavy kola podľa týždenníka MY sa dobrými výkonmi dostali Molnár P. (dvakrát), Mánya, Ármai, Pintér, Horňan, Škultéty a Varga A.

• Zimná príprava a jarná sezóna

Zimnú prípravu kolektív absolvuje v domácich podmienkach. Čaká ho množstvo tréningov a prípravných zápasov. Zúčastní sa tiež premiérového ročníka Zimnej ligy ZsFZ. Zápasy v rámci neho odohrá na umelom trávniku v Radave. Jarnú časť sezóny zaháji 12. marca 2023 v Nesvadoch.