MŠO Štúrovo členom Futbalovej Akadémie Nitrianskeho kraja

Zástupcovia siedmich futbalových klubov – (v abecednom poradí) ČFK Nitra, FC Topoľčany, FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble, FK Slovan Duslo Šaľa, FK Slovan Levice, FKM Nové Zámky a MŠO Štúrovo, podpísali zakladateľskú zmluvu o založení združenia s názvom Futbalová Akadémia Nitrianskeho kraja.

Vzápätí krajské zastupiteľstvo schválilo spoluprácu Nitrianskeho samosprávneho kraja s Futbalovou Akadémiou Nitrianskeho kraja.

Futbalová Akadémia Nitrianskeho kraja je záujmové združenie právnických osôb so sídlom v Nitre. Prezídium tvoria zástupcovia klubov, štatutárnym zástupcom je prezident akadémie, bývalý futbalový reprezentant Československa a Slovenska Ľubomír Moravčík.

Predmetom činnosti, filozofiou a cieľom združenia je starať sa o všestranný rozvoj futbalu, prispievať k zvýšeniu úrovne tréningového procesu mládežníckeho futbalu, organizovať semináre na účely rozvoja mládežníckeho futbalu, pomáhať pri organizovaní a riadení športovej činnosti, vytvárať podmienky pre fungovanie klubov, skvalitniť športovú infraštruktúru, zabezpečovať reklamné a marketingové služby a hájiť záujmy svojich členov.     

Prvé valné zhromaždenie sa uskutočnilo 15. júna 2022 v Nitre. Prvým úspechom združenia je zisk finančných zdrojov na podporu odmien pre trénerov mládeže.

O ďalších novinkách a plánoch vás budeme postupne informovať.       

9.9.2022