Siláci v akcii

????????????????????????????????????

V prvom kole v súťaži družstiev starších žiakov Gabriel Bagó hosťujúci v tíme Dolného Kubína dopomohol družstvu k siedmemu miestu v šestnásť člennej lige. V absolútnom poradí obsadil 24. miesto medzi 60 pretekármi.

Prvé kolo druhej ligy v súťaži družstiev mužov sa uskutočnilo 26. marca 2022 na dvoch miestach. Kým v Štúrove súťažilo päť, v Novom Meste nad Váhom šesť družstiev. Po prvom kole ligu vedie Krásno nad Kysucou B pred Dolným Kubínom B. MŠO Štúrovo tento rok nominovalo do súťaže dve družstvá. Viac sa darilo „A“ tímu, ktorý skončil na piatom mieste, „B“ tím je po prvom dejstve ligy na desiatom mieste. Z jednotlivcov dosiahli najlepšie výkony  Tomáš Chovanec, Radoslav HudecVladimír Hudec. Liga pokračuje druhým kolom v Hurbanove. 

Vladimír Hudec (MŠO Štúrovo A)
Tomáš Chovanec – predseda SZV (MŠO Štúrovo A)
Štefan Molnár (MŠO Štúrovo B)

Na Valnom zhromaždení v Ružomberku Radoslav Hudec bol zvolený do disciplinárnej komisie SZV.

Prvý aprílový víkend naši vzpierači vycestovali do Maďarska, kde sa zúčastnili na 26. ročníku Soroksár Kupa. Na kvalitne obsadenom medzinárodnom podujatí Gabriel Bagó v kategórii do 45 kg získal zlato výkonom 59 kg (25+34).  Ostatní pretekári Levente Ujlaki, Konor Juhász a Dominik Kiss sa prezentovali osobnými maximami.

Gabriel Bagó

5.4.2022