Futbalové zázemie zmodernizované

Rok 1980. Do užívanie je daný Dom športovcov. Futbalisti sa sťahujú zo starých šatní do nových priestorov. Nové šatne a ďalšie miestnosti slúžia nie desiatkam, stovkám, ale tisíckam futbalistov. Čas ubieha, ale na modernizáciu buď neboli peniaze alebo čas, alebo len neochota zo strany funkcionárov.

Zlý, nehygienický a dezolátny stav sa snažíme od roku 2016 postupne odstraňovať. Prvým krokom bola výmena dverí a okien. V tom istom roku bola zveľadená kancelária a prvýkrát prešla rekonštrukciou šatňa mužstva dospelých, kde odtoková voda doslova kvapkala na hlavu hráčom. Veľkým víťazstvom bola výhra v hlasovacej súťaži „Futbal to je hra“, vďaka ktorej sme mohli obnoviť tri šatne aj so sprchami. Pomocou dotácie od SFZ a mesta v roku 2018 veľkými zmenami prešla šatňa A mužstva, bol odstránený nefunkčný bazén, nové rozmery nabrala samotná šatňa a zmodernizovaná bola aj šatňa so sprchami dorastencov a mužské toalety. Lockdown v roku 2021 poslúžil na vynovenie vstupnej haly a chodieb. Futbalistov namiesto tmavých a plesnivých stien vítajú vynovené priestory v klubových farbách. Práce boli financované z vlastných zdrojov. Bodkou za rekonštrukciami dala tento rok obnova ženských WC a šatňa pre trénerov a rozhodcov. Spomínané investície presiahli sumu 70 000 eur.  Symbolicky po modernizácii priestorov pre futbalový oddiel boli v zadnej časti organizácie zbúrané staré budovy šatní a sociálnych zariadení.

Po vnútorných priestoroch je na rade vonkajšia časť futbalového štadióna. Ďalšiu získanú dotáciu od SFZ (10 000 eur) plánujeme investovať do rekonštrukcie okolia futbalového ihriska.

Viac ako tisíc slov povie  pár obrázkov, ako sa zmenila futbalová infraštruktúra za šesť rokov.

Starý vchod
Šatňa A mužstva po prvej rekonštrukcii
Vynovené šatne a sprchy
Šatňa a sprchy A mužstva po druhej rekonštrukcii v roku 2018
Šatňa a sprchy u dorastencov
Vstupná hala
Staré šatne sú už minulosťou

11.4.2022