Po zimnej príprave

V rámci zimnej prípravy popri množstve tréningových jednotiek mužstvo dospelých odohralo aj šesť prípravných zápasov. Miestom “domácich“ zápasov bol umelý trávnik v Táte, v dvoch prípadoch si mužstvo vyskúšalo nové umelé ihrisko v Radave a dvakrát cestovali za súperom do Maďarska. Zápas so Salkou sa kvôli ochoreniam v tíme  nehral. Generálka na ligu s treťoligovou Kováčovou zo stredného Slovenska sa mala odohrať 5. marca na hlavnom ihrisku v Štúrove. Z dôvodu ochorenia piatich hráčov hostí sa zápas neuskutočnil.   

Výsledky prípravných zápasov:

Pomáz – Štúrovo   2:2   Záborský 2

Štúrovo – Dulovce   7:0   Mánya 2, Záborský, Dibúz, Saláta, Balogh, Ármai

Štúrovo – Svodín   3:1   Dibúz, Záborský, Saláta

Maroshegy – Štúrovo   2:1   Kianek

Pozba – Štúrovo   2:2   Saláta, Molnár P.

Nová Baňa – Štúrovo   3:3   Mánya, Molnár E., Záborský

Napriek osemnástim streleným gólom najväčším problémom bolo premieňanie vypracovaných šancí. Najlepším strelcom v zimnom období bol Záborský s piatimi gólmi. Káder po jeseni opustil Bartal, naopak do tímu pribudol Balogh z Kamenného Mosta. V zápasoch dostali šancu aj naši dorastenci.

Tamás Bábsky – športový manažér MŠO Štúrovo: „Chceli by sme dosiahnuť také umiestnenie, aby sme aj nasledujúcom súťažnom ročníku účinkovali vo štvrtej lige.“

Prvý zápas jarnej časti MŠO Štúrovo odohrá v Kolárove 12. marca, v prvom domácom zápase 19. marca privíta Kovarce.  

V prvom kole Štúrovo vyhralo nad Kolárovom 1:0

8.3.2022