Čo nového u vzpieračov?

????????????????????????????????????

Život u vzpieračov sa nezastavil ani počas pandémie. Obdobie, v ktorom nebolo umožnené športovať, sme využili na modernizáciu posilňovne. Miestnosť dostala novú podlahu, vynovené boli steny, vznikol nový sklad, zmizli zrkadlá, všetko bolo natreté v klubových farbách a aj vonkajšia fasáda má už novú tvár.  

Posilňovňa pred…
… a po rekonštrukcií

Novinkou bola súťaž o Pohár Súťažno-technickej komisie SZV. Súťaž reagovala na aktuálnu pandemickú situáciu, a tak pretekári v mesiaci máj od mladších žiakov a žiačok až po dorastencov a dorastenky, súťažili vo vlastných klubových priestoroch. Do súťaže sa zapojilo aj MŠO Štúrovo, v súťaži družstiev obsadilo 11. miesto. Najviac Sinclairových bodov pre družstvo získal Gabriel Bagó. Najlepšie umiestnenie dosiahla Maja Bagóová, medzi mladšími žiačkami skončila štvrtá. Ďalší členovia družstva boli Jakub Kollár, Oliver Sčípa a Levente Újlaki.

Valné zhromaždenie, ktoré bolo naplánované na 30. januára sa uskutočnilo 15. mája 2021 v Dolnom Kubíne. Hlavným bodom bola voľba predsedu a Výkonného výboru SZV. Novým predsedom SZV bol zvolený Tomáš Chovanec, členom výkonného výboru a prvým podpredsedom sa stal Vladimír Hudec. Na dlhej a náročnej ceste k úspechu im prajeme veľa sily a trpezlivosti.

Začiatkom apríla sme mohli sledovať Majstrovstvá Európy z Moskvy. Najhodnotnejší výkon podala z atletiky hosťujúca kladivárka Martina Hrašnová.

Po uvoľnení opatrení pokračoval súťažný kalendár podľa plánu. Prvé kolo družstiev sa uskutočnilo 19. júna v Štúrove. Družstvo dospelých v zložení Ikréni M., Hudec R., Oláh P., Molnár Š. a R., obsadilo 4. miesto.

Poradie ligy po prvom kole:

1. Bobrov

2. Nové Mesto nad Váhom B

3. Hurbanovo

4. Štúrovo

Liga bude pokračovať druhým kolom na jeseň.

Ruben Molnár
Patrik Oláh
Kiran Vamsi a Štefan Molnár
Nový podpredseda SZV Vladimír Hudec
Rozhodca Radoslav Hudec

21.6.2021