Záver tenisovej sezóny

Záver tejto zvláštnej sezóny sa niesol v duchu odložených podujatí družstiev detského Davis Cupu a Fed Cupu do 10 rokov. Na oboch podujatiach sme mali zastúpenie. Dievčenské oblastné kolo sa uskutočnilo v Topoľčanoch. Naše farby hájili Diana Menyhárt, Viktória Szekérová a Jázmin Pál. V prvý hrací deň dievčence zaznamenali výhry nad Skalicou 5:0 a nad Piešťanmi 3:2. Druhý hrací deň už nebol taký úspešný ako ten prvý, aj keď sme začali výhrou v dohrávke z predchádzajúceho dňa 3:2 nad Zlatými Moravcami B. Nasledovali prehry 2:3 s Jaslovskými Bohunicami a 0:5 s Nitrou. Žiaľ druhý deň sme dohrávali bez našej jednotky D. Menyhárt, ktorá nepokračovala v súťaži pre zdravotné problémy. Výborné výkony podala V. Szekérová, vďaka ktorým sa družstvo umiestnilo v šesťčlennej skupine na 3. mieste, tesne za dvomi  postupujúcimi tímami do regionálneho kola.

 1. Nitra
 2. Jaslovské Bohunice
 3. Štúrovo
 4. Piešťany
 5. Zlaté Moravce B
 6. Skalica

Oblastné kolo chlapčenského Davis Cupu malo zastávku v Piešťanoch. Reprezentovali nás Jakub Izsák, Ádin Mánya, Dániel Címer a Matias Babindai. V prvých troch zápasoch vyhrali chlapci zhodne 4:1 nad Dunajskou Stredou, Novým Mestom B a Holičom. V poslednom kole hrali o prvé miesto v skupine s domácimi Piešťanmi, ktorému podľahli 0:5. V skupine obsadili druhú pozíciu a postúpili tak do regionálneho kola.

 1. Piešťany
 2. Štúrovo
 3. Dunajská Streda
 4. Nové Mesto nad Váhom B
 5. Holič

Regionálne kolo sa opäť uskutočnilo v Piešťanoch. Predstavilo sa tam osem najlepších družstiev západoslovenského regiónu. Tentoraz chlapci cestovali na súťaž traja bez D. Címera. Chalani si v tejto silnej konkurencii postupne pripísali prehry 0:5 s Piešťanmi B a Trnavou a 1:4 s Levicami. Aj napriek týmto prehrám, chlapci podali solídne výkony a príjemne prekvapili účasťou v regionálnom kole.

 1. Piešťany B
 2. Trnava
 3. Levice
 4. Štúrovo
Kurty po výdatnom daždi v sobotu pred turnajom

Posledný turnaj jednotlivcov sezóny sa u nás uskutočnil v kategórii do 10 rokov pod názvom Štúrovo Open 2020. Na turnaji sa predstavili aj tri domáce hráčky Diana Menyhárt, Viktória Szekérová a Sofia Kardošová. Žiaľ ani jednej z nich sa nepodarilo postúpiť zo základnej skupiny do semifinále. V nitrianskom finále bola úspešnejšia Rábeková, ktorá zdolala Lenártovú 6:3.

Hráči MŠO Štúrovo Babindai a Címer

Medzi chlapcami sme mali tiež troch domácich hráčov Ádin Mánya, Matias Babindai a Dániel Címer. Najúspešnejší bol Ádin Mánya, ktorý získal tretie miesto vo dvojhre a druhú pozíciu vo štvorhre.

Finálové výsledky chlapcov:

Dvojhra: Lukáš Pagáč (Púchov) – Alexander Šišovský (Nitra) 6:2

Štvorhra: Kolárik (Nové Zámky), Čierny (Partizánske) – Stark (Levoča), Mánya (Štúrovo) 6:3

Víťaz turnaja Štúrovo Open 2020 Pagáč

Výsledky našich hráčov a hráčok sa odzrkadlili aj v koncoročných rebríčkoch. Najlepšie umiestnenia dosiahli v celoštátnych rebríčkoch Amanda Gubík – 98. miesto medzi staršími žiačkami, Viktor Hlóska 66. miesto medzi mladšími žiakmi a Patrik Babindai 3. miesto medzi seniormi 40+.

Patrik Babindai

Treba veriť, že v roku 2021 budeme môcť absolvovať viac súťaží.

Patrik Babindai – tenisový oddiel MŠO Štúrovo

13.1.2021