Aj hádzaná dostala stopku

Hádzaná sa pridala k ďalším kolektívnym športovým odvetviam na Slovensku a po ich vzore pristúpila k predčasnému koncu sezóny. Dôvod je jediný, pandémia vírusu COVID-19. Všetky výsledky súťažného ročníka 2019/2020 majstrovských súťaží sú anulované, žiadne družstvo v zmysle dosiahnutých výsledkov nepostupuje ani nezostupuje do inej súťaže a nie je stanovené konečné poradie družstiev v tabuľke jednotlivých súťaží. Mimoriadna situácia zapríčinila ukončenie súťažného ročníka vôbec prvýkrát v histórii súťaží hádzanej na Slovensku.

V našej organizácií je to už druhý kolektívny šport, ktorý logicky po vzniknutej situácií, sa nedohrá.  V „stratenej“ sezóne 2019/2020 majú naše hádzanárky za sebou ťažkú letnú a zimnú prípravu, množstvo prípravných stretnutí a turnajov. Takisto náročné tréningy, ligové zápasy a cestovanie. Radosť z výhier a zo získaných bodov sa stali minulosťou, ktorá nebude zaznamenaná v žiadnych tabuľkách ani štatistikách. Ostane len v hlavách všetkých, ktorí milujú hádzanú ako spomienka na mimoriadny ročník.

13.4.2020