Sezóna, ktorá nebola…

Leto 2019 – teplo, prázdniny, dovolenková sezóna a príprava na futbalovú sezónu 2019/2020. V auguste to vyzeralo na „rutinnú“ sezónu. Zápasy, výhry aj prehry, radosť aj smútok, zranenia, kartové tresty, výborné, ale aj slabšie individuálne a kolektívne výkony, očakávané aj prekvapujúce umiestnenia našich mužstiev v tabuľke, administratívna a manažérska práca, materiálno-technické zabezpečenie tréningov aj zápasov. Ligový futbal so všetkým, čo k tomu patrí, taká obyčajná sezóna. Po jeseni nasledovali porady a vyhodnotenia. Vtedy sme ešte netušili, že to bude aj sumár celej sezóny.

Zima 2020 – tvrdé zimné prípravné obdobie, čakanie na marec, na prvé ligové zápasy. Prvé jarné kolo, ale aj prví nakazení vírusom COVID-19 na Slovensku. Vtedy ešte nikto nevedel, že to boli posledné súťažné zápasy v sezóne. Udalosti nabrali rýchly spád, šíriaci sa koronavírus, zákaz organizovať a uskutočňovať športové podujatia, odložené zápasy a potom mimoriadna správa – futbalový ročník 2019/2020 je zrušený, dosiahnuté výsledky sa anulujú. Novodobá história futbalu podobnú situáciu nepamätá. Rok športovania je preč. Nakoniec sa  futbalová sezóna 2019/2020 stala mimoriadnou sezónou, ktorá ani nebola… 

V galérii si pozrite mužstvá MŠO Štúrovo účinkujúce v sezóne 2019/2020:

Krásny gól Erika Molnára proti Kozárovciam sme mohli vidieť aj v TV Markíza:

1.4.2020