Štúrovské halové futbalové turnaje

Ani počas zimnej prestávky MŠO Štúrovo nezaháľalo a usporiadalo medzinárodné halové turnaje pre svojich najmenších futbalistov.

8. decembra 2019 to bol Mikulášsky turnaj pre kategóriu U10. Štúrovskí tréneri Sándor Balog a Attila Urbán poslali do turnaja dve družstvá – v červenom a žltom vystrojení. Okrem domácich sa turnaja zúčastnili mužstvá z Komárna, Hurbanova a maďarské družstvá z  Dorogu a Visegrádu. Domáci derby zápas medzi červenými a žltými skončil remízou 2:2. Turnaj vyhral Dorog pred Komárnom, domáce červené mužstvo skončilo na štvrtom a žlté na šiestom mieste. Najlepším brankárom bol vyhlásený Márk Csókás zo Štúrova.

U10

15. decembra 2019 sa zišli malí futbalisti na Vianočnom turnaji pre kategóriu U9. Účastníci z Maďarska – Dorog, Visegrád, Nagymaros a Nyergersújfalu, Hurbanovo a domáci tím pod vedením Sándora Baloga, predviedli veľký boj v každom zápase. Po spočítaní výsledkov turnaj vyhrali malé futbalové nádeje z Nyergesújfalu pred Hurbanovom. Štúrovo skončilo na treťom mieste.  Za predvedený výkon zaslúžene obdržali bronzové medaily a Alex Lacuška trofej pre najlepšieho hráča turnaja.

U9

Už v roku 2020, konkrétne 12. januára sa uskutočnil Novoročný turnaj. Tento turnaj bol určený pre kategóriu U11. Pozvanie prijali tímy z Nových Zámkov, z Maďarska Visegrád a Nyergesújfalu, domáce Štúrovo, ktoré opäť postavilo do turnaja dve mužstvá. Obidve domáce mužstvá umne koučoval Tibor Pintér. Žlté mužstvo MŠO Štúrovo suverénne vyhralo turnaj pred Nyergesújfalu, červené mužstvo skončilo na piatom mieste. Najlepším strelcom turnaja sa stal Ronald Kováč s jedenástimi gólmi. 

U11

Turnaje zahajoval príhovorom primátor mesta Štúrovo Ing. Eugen Szabó. Pre mužstvá bolo zabezpečené občerstvenie z pizzerie Caesar a pitný režim. Na záver boli udelené diplomy pre všetkých, medaily pre prvé tri mužstvá a boli vyhodnotení aj najlepší hráči, strelci a brankári. Funkcionári, tréneri a rodičia zúčastnených tímov vyslovili veľkú spokojnosť s vysokou úrovňou zápasov a organizáciou turnajov. V tradícií organizovania halových futbalových turnajov s medzinárodnou účasťou pre našich najmenších budeme pokračovať aj v budúcej sezóne.

13.1.2020