Spokojnosť s malými nedostatkami

Pred sezónou 2019/20 prešla IV. liga skupiny juhovýchod veľkými zmenami. Po postupe Marcelovej z druhého miesta do III. ligy, víťaz ligy Vydrany, ale aj Nový Život, Dolné Saliby, Horné Obdokovce, Hrušovany a už skôr odstúpené Topoľčany a Svätý Peter sa prihlásili len do nižších súťaží. V okresnom meste Topoľčany zaniklo mužstvo dospelých. IV. liga bola doplnená mužstvami z troch V. líg. Na MŠO Štúrovo čakali noví, zaujímaví a v niektorých prípadoch neznámi súperi.

Štúrovo – Vlčany 2:0

Do kádra pribudli talentovaní dorastenci z „bronzového mužstva U19“  /Nagy D., Bircsák K., Ollé N./, Németh G. z Marcelovej a Bartal K. z Veľkých Ludiniec. Mužstvu vyšiel ligový štart, po piatom kole viedlo ligovú tabuľku, od siedmeho do trinásteho kola bolo na druhej priečke. Futbalový život počas dlhého obdobia, od augusta do novembra neprinášal len víťazstvá, ale aj pokles hernej výkonnosti, dlhodobé zranenia a choroby /Németh, Bircsák, Molnár E./ a v neposlednom rade aj kus športovej smoly. Po domácich bodových stratách mužstvo prezimuje na 8. mieste.

Štúrovo – Imeľ 1:0

Liga je vzácne vyrovnaná, rozdiel medzi druhým tímom /Veľké Lovce, 27 bodov/ a desiatym /Dvory nad Žitavou, 21 bodov/ je len šesť bodov. Okrem vyrovnanosti sa liga  vyznačuje aj veľkým počtom gólov, napr. v 4. kole padlo v ôsmich zápasoch 43 gólov, čo činí priemer 5,4 gólu na zápas. Najgólovejšie zápasy na jeseň boli Tovarníky – Kovarce 10:1 a Kozárovce – Levice 10:0.

IV. liga

Doma:  8 zápasov  4 výhry 1 remíza a 3 prehry, skóre 15:11, počet bodov 13

Vonku: 7 zápasov  3 výhry 1 remíza a 3 prehry, skóre 12:10, počet bodov 10

MŠO Štúrovo strelilo 27 gólov, priemer 1,8 gólu na zápas, len v jednom stretnutí mužstvo vyšlo naprázdno.

O góly sa postarali jedenásti strelci:

7 – Molnár P., Valent

3 – Urblík /1 z 11m/ 

2 – Saláta, Balog

1 – Bircsák, Vavrík, Ollé, Baka, Ármai a Molnár E.

Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov strelilo mužstvo

Mužstvo obdržalo 21 gólov, v priemere 1,4 gólu na zápas, v šiestich zápasoch nedostalo gól.

Základná zostava v prvom zápase Prohászka – Bircsák, Saláta, Urblík, Nagy – Molnár E., Valent – Molnár P., Németh, Balog – Ollé mala vekový priemer 25,5 roka.

Na jeseň za Štúrovo nastúpilo 22 hráčov. Najmladším hráčom bol Ďuráč  /rok narodenia 2001/ a najstarším brankár Prohászka /rok narodenia 1979/.

Najviac času na ihrisku strávil Molnár P., konkrétne 1339 minút.

Najviac žltých kariet nazbierali Ármai, Balog a Urblík – po štyri a žiadny hráč počas jesene nedostal červenú kartu.

Najvyššie výhry MŠO dosiahlo v Kolárove a proti Kozárovciam /3:0/, naopak najvyššia prehra /1:3/ prišla vo Dvoroch nad Žitavou.

Do zostavy kola v týždenníku MY Naše novosti sa najčastejšie dostal kapitán mužstva Molnár P. a to trikrát.

Parádna gólová strela Molnára E. proti Kozárovciam bola odvysielaná aj v TV Markíza v športových novinách ako „Frajer na záver“.

Štúrovo – Nesvady 4:3

Pätnásť zápasov MŠO Štúrovo videlo spolu 2500 divákov, najviac /300/ ich bolo na stretnutí Kovarce – Štúrovo. Ďalšie zápasy uvidíme na jar od 8. marca 2020.

28.11.209