Súťaže družstiev v tenise

V mesiacoch apríl až jún prebehli súťaže družstiev v tenise. Okrem družstva mužov, tradičného účastníka I. triedy, MŠO Štúrovo zaregistrovalo do súťaženia aj zmiešané družstvo detí do 10 rokov a chlapci sa zúčastnili Davis Cupu do 10 rokov. Počasie bolo tento rok pre milovníkov bieleho športu nepriaznivé, väčšina zápasov sa odohrávala za mierneho dažďa, silného vetra a chladu. Napríklad 12. mája tenisové kurty v Komárne boli pod vodou, a tak po dohode kapitánov, sa stretnutie zmiešaných družstiev odohralo v Štúrove.

Muži splnili predsezónny cieľ, obsadili šiestu priečku a zachránili sa v lige. Výsledky detí boli príjemným prekvapením. Zmiešané družstvo zo siedmich účastníkov skončilo na peknom treťom mieste. Chlapci v Davis Cupe bojovali, skončili na treťom nepostupovom mieste. Dievčatá zo zdravotných dôvodov nemohli nastúpiť do súťaže Fed Cup.

Výsledky mužov:

MŠO Štúrovo – Šaľa 2:5

MŠO Štúrovo – Zlaté Moravce 3:4

MŠO Štúrovo – Nitra 2:5

MŠO Štúrovo – Matúškovo 3:4

MŠO Štúrovo – Levice 2:5

MŠO Štúrovo – Veľké Kostoľany 6:1

MŠO Štúrovo – Galanta 5:2

Za družstvo mužov nastúpili: Babindai, Berecz, Szilágyi, Szentes, Bogdányi, Piaček, Tóth, Vízi a Bösche

I. trieda
Družstvo mužov obsadilo 6. miesto

Výsledky zmiešaného družstva detí do 10 rokov:

MŠO Štúrovo – Matúškovo 5:1

MŠO Štúrovo – Nitra 1:5

MŠO Štúrovo – Nové Zámky 4:2

MŠO Štúrovo – Veľké Úľany 6:0

MŠO Štúrovo – Komárno 1:5

MŠO Štúrovo – Dunajská Streda 6:0

Reprezentovali Štúrovo: Szekérová, Kardošová, Menyhárt, Hlóska, Tóth, Izsák a Mánya   

Súťaž detí do 10 rokov
Pred zápasom s Matúškovom

Výsledky chlapcov do 10 rokov Davis Cup:

MŠO Štúrovo – Trnava 0:5

MŠO Štúrovo – Skalica 4:1

MŠO Štúrovo – Moravský Svätý Ján 3:2

MŠO Štúrovo – Topoľčany 0:5

Hrali v Davis Cupe: Hlóska, Tóth, Izsák a Mánya     

Davis Cup

Záujem o tenis, prístup k tréningom a dobré výkony našich malých tenistov sú prísľubom pre budúcnosť štúrovského tenisu.

2.7.2019