Cieľ splnený

Futbalovým svetom hýbu peniaze. Platí to aj na Slovensku v nižších súťažiach. Pre finančné problémy v priebehu sezóny odstúpili Topoľčany a Svätý Peter. Hrušovany po odchode predsedu klubu a sponzora, po obmene kádra na jar nebodovali, strelili jeden a inkasovali až 99 gólov. Na konci sezóny viaceré kluby hlásili ekonomické problémy. Ligu vyhrali Vydrany a vzápätí sa prihlásili do V. ligy, a tak druhá Marcelová, obec s približne 3700 obyvateľmi podala prihlášku do III. ligy. Futbalová história si už pamätá kluby, majiteľov, sponzorov a funkcionárov s tými najvyššími ambíciami, so smelými plánmi, veľkými cieľmi a neslávnym koncom.

Á. Valent stanovil výsledok na 6:0 proti V. Lovciam

MŠO Štúrovo, stabilný účastník IV. ligy od sezóny 2009/10, skončilo na 11. mieste a splnilo cieľ, ktorý bol pred jarnou sezónou vytýčený, zachovať si štvrtoligovú príslušnosť aj na budúcu sezónu. MŠO Štúrovo pred jarnou sezónou opustili hráči D. Tóth, G. Tóth a D. Hovan, naopak do kádra pribudli O. Prohászka, A. Ármai, A. Junior, C. Pires. Trénerského kormidla sa chopil G. Molnár za asistencie T. Bábskeho a G. Baranyaiho.

Po kvalitnej zimnej príprave mužstvo napriek ťažkému žrebu zápas čo zápas získavalo hernú istotu a psychickú pohodu. Po zápase v Tovarníkoch /Tovarníky – Štúrovo 0:4/ mužstvo už hralo efektívny a dobrý futbal. Výsledkom je 22 získaných bodov na jar, posledných päť zápasov MŠO vyhralo, z toho tri na ihriskách súpera.

IV. liga skupina juhovýchod

Jeseň: 13 zápasov  2 výhry 2 remízy a 9 prehier, skóre 18:27, počet bodov 8

Jar:      13 zápasov  6 výhier 4 remízy a 3 prehry, skóre 27:13, počet bodov 22

Mužstvo získalo 16 bodov v domácom prostredí a 14 bodov priviezlo z ihrísk súpera.

Graf znázorňuje, v ktorom úseku zápasu, koľko gólov strelilo mužstvo

MŠO Štúrovo strelilo 45 gólov, priemer 1,73 gólu na zápas, v ôsmich stretnutiach mužstvo vyšlo naprázdno.

O góly sa postarali sedemnásti strelci:

9 – Molnár P.

6 – Vavrík, Valent

4 – Tóth G.

3 – Márton

2 – Urblík, Baka, Tácsik, Balog, Pires,

1 – Bábsky, Góra, Mánya, Saláta, Ármai, Varga T. a Molnár E.

Najlepší strelec mužstva P. Molnár. K dvom gólom na jeseň, na jar pridal sedem

Mužstvo obdržalo 40 gólov, v priemere 1,53 gólu na zápas, v deviatich zápasoch nedostalo gól. V bránke sa počas sezóny objavili štyria brankári – Straňák, Fazekaš, Sóki a Prohászka.

K. Saláta nastúpil v každom zápase

Trinásť domácich zápasov MŠO Štúrovo videlo spolu 1940 divákov, čo činí 150 divákov na jeden zápas.

V sezóne za MŠO Štúrovo nastúpilo 33 hráčov.

Najmladší hráč: Andres Mánya /rok narodenia 2001/

Najstarší hráč: Gabriel Sóki /rok narodenia 1975/

Najviac minút odohral: Kristián Saláta 2275

Najviac žltých kariet: Agrizzi 7

Mužstvo počas celej sezóny nedostalo červenú kartu.

Najvyššia výhra: 6:0 Veľké Lovce

Najvyššia prehra: 0:4 v Hrušovanoch

Najčastejší výsledok: remíza 0:0 sa zrodila v troch zápasoch /Nový Život, Marcelová a Kozárovce/

Do zostavy kola v týždenníku MY Naše novosti sa najčastejšie dostal kapitán mužstva K. Saláta a to trikrát.

Proti Šuranom sa dvakrát zrodila remíza 3:3

Tešíme sa na nový súťažný ročník 2019/2020!

MŠO Štúrovo

26.6.2019