Memoriál Miloša Zelinku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16. ročník Memoriálu Miloša Zelinku sa tento rok konal dňa 9. septembra 2017 v štúrovskej športovej hale. Podujatie slávnostne otvoril primátor mesta Štúrovo Ing. Eugen Szabó za účasti riaditeľa MŠO Štúrovo, manželky M. Zelinku, pretekárov zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Po vážení pretekárov sa súťažilo celý deň. Na memoriáli štúrovské farby hájili: Ladislav Nagy, Jozef Kluvánek, Frigyes Mészáros, Ruben Molnár, Márió Megyes, Zsolt Kovács, Alex Vojtek a Leo Lakatoš.

Najhodnotnejší výkon podal Tomáš Romaňák z Bobrova, ktorý vylepšil slovenský rekord.

Víťazi jednotlivých kategórií:

muži – Peter Poláček

juniori – Jozef Kolář

dorastenci – Tomáš Romaňák

starší žiaci – Gabriel Benyík

mladší žiaci – Botond Molnár

ženy do 20 rokov – Ema Kaňová

ženy nad 20 rokov – Viktória Malčeková

Pre všetkých boli pripravené pamätné medaily a pre najlepších trofeje.

Miloš Zelinka bol vzpieračom, neskôr trénerom, funkcionárom a rozhodcom, bol držiteľom slovenského rekordu v hmotnostnej kategórii do 75 kg. Ako tréner vychoval množstvo československých reprezentantov a majstrov. Výsledky jeho práce môžeme zaradiť medzi najvýznamnejšie v dejinách štúrovského športu. Zomrel v roku 2001. Česť jeho pamiatke!

18. 9. 2017