Skvelá Gubík tretia vo dvojhre a druhá vo štvorhre na turnaji v Šahách

Nenasadená Amanda Gubík prehrala až v semifinále dvojhry a vo finále štvorhry na turnaji kategórie D mladších žiačok v Šahách.

Vo dvojhre v prvom kole po tuhom boji zdolala prvú nasadenú domácu hráčku Szöllősyovú po setoch 3:6, 6:4, 10:6. Vo štvrťfinále si poradila aj s Levičankou Parízekovou 6:4, 6:1. V semifinále nestačila na neskoršiu víťazku Margočovú z Lieskovca, ktorej podľahla 6:1, 6:1.

Vo štvorhre mala za partnerku Szöllősy, s ktorou mali v prvom kole voľno, v semifinále si poradili s novozámocko-levickým párom Halienková, Parízeková, nad ktorým vyhrali dvakrát 6:3. Vo finále hrali s Novozámčankami Štibrányová, Takácsová. Po výborne odohratom prvom sete, ktorý „náš“ pár vyhral 6:1 žiaľ už v ďalšom priebehu dievčatá ťahali za kratší koniec a prehrali nasledujúce dva sety 3:6 a 2:10.

Amanda Gubík dosiahla tento rok zatiaľ najlepší výsledok na turnajoch jednotlivcov. Zo Šiah si odváža 26 bodov do rebríčka mladších žiačok, v ktorom sa posunula na aktuálne 115.miesto.

30. 8. 2017

Patrik Babindai MŠO Štúrovo – tenisový oddiel